مهندس تركان در ديدار با استاندار خراسان رضوي مطرح كرد ؛
بايد هرچه سريعتر لايحه منطقه آزاد تجاري گناباد نهيه شود

پس از آنكه سال گذشته لايحه تاسيس منطقه آزاد تجاري گناباد توسط دولت پس گرفته شد ، مهندس تركان امروز در ديدار با استاندار خراسان رضوي خواستار تسريع تهيه لايحه آن توسط دولت شد .

 torkan

 

 به گزارش صبح گناباد  به نقل از واحد مركزي خبر ، دبير شورايعالي هماهنگي مناطق آزاد كشور  امروز در دیدار استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به اخذ مصوبه مجلس برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در سبزوار و کاشمر باید هرچه سریعتر از طریق سازمان مسئول موضوع ایجاد مناطق ویژه در این شهرستان‌ها عملیاتی شود.


وی افزود : با عنایت به مصوبه دولت درباره ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در شهرستان‌ گناباد ، قوچان و درگز باید در اسرع وقت لوایح آن تهیه و به شورای عالی مناطق ویژه ارسال شود تا پس از تایید برای اخذ مصوبه به مجلس ارائه شود.
دبیر شورای عالی هماهنگی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی درباره ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خواف هم گفت: این پیشنهاد به تازگی به دولت ارائه شده است که به سبب مزایای ویژه منطقه در حوزه معادن سنگ آهن و انرژی‌های تجدیدپذیر مانند باد و انرژی خورشیدی موضوع با جدیت دنبال می‌شود. ترکان همچنين بر بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی تأکید کرد.


استاندار خراسان رضوی هم در این دیدار گفت : با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیشنهاد شده است بخشی از منطقه آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی شرق کشور در منطقه ویژه اقتصادی سرخس و بخشی در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد ایجاد شود.


علیرضا رشیدیان افزود : هم‌اکنون هشت منطقه ویژه اقتصادی در خراسان رضوی وجود دارد که مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون از بین آنها فعال است و صادرات و واردات از این مبادی صورت می‌پذیرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی