رييس دانشگاه علوم پزشكي گناباد خبرداد ؛
سه رشته جديد در دانشگاه علوم پزشكي گناباد راه اندازي ميشود

دكتر رضا احمدي رييس دانشگاه علوم پزشكي گناباد ، امروز يكشنبه از راه اندازي سه رشته جديد در اين دانشگاه خبرداد .

doctor ahmadi

 


به گزارش صبح گناباد ، دکتر رضا احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دویست و سی و ششمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور، با راه اندازی رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی) در مقطع کارشناسی و پذیرش 15 دانشجو از مهر ماه امسال در این رشته برای این دانشگاه موافقت نمود.

 

وی گفت: دو رشته کارشناسی ارشد پرستاری داخلی – جراحی و پرستاری سلامت جامعه نیز از مهر ماه امسال در این دانشگاه راه اندازی می شود.

 

وی اظهار کرد: اعضای هیأت بورد فیزیک پزشکی، رادیولوژی و حفاظت و علوم پرتوشناسی در اردیبهشت ماه پارسال از توانمندی ها و امکانات موجود دانشگاه بازدید و پس از اعلام گزارش آنها و رفع نواقص اعلام شده در زمینه کمبود نیروی انسانی و تجهیزات در سال جاری، شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور با راه اندازی رشته های مزبور موافقت کرد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشک گناباد به نقش مهم و مؤثر رشته های پاراکلینیکی در حوزه تشخیص و درمان بسیاری از بیماریها اشاره کرد و افزود: رشته تکنولوژی پرتوشناسی از جمله مهمترین رشته های پاراکلینیکی است که فراهم نمودن زمینه تحصیل علاقه مندان در این رشته برای رفع نیازهای جامعه ضروری است.

احمدی وجود اعضای هیأت علمی، حضور متخصصان مختلف در رشته های پزشکی و پیراپزشکی و موقعیت جغرافیایی شهرستان را از جمله مزایای این دانشگاه برای درخواست تأسیس این رشته برشمرد و تصریح کرد: وجود MRI ، مراکز سی تی اسکن اسپایرال، سونوگرافی و ماموگرافی، فلوروسکوپی، دو دستگاه رادیولوژی پرتابل و دو دستگاه سونوگرافی در بیمارستانهای 22 بهمن و 15 خرداد را در تاسیس این رشته در دانشگاه بسیارموثر دانست.

 

وی ادامه داد: وجود مراکز رادیولوژی در مرکز بهداشتی درمانی شماره یک، وجود مراکز رادیولوژی و سونوگرافی خصوصی در شهرستان، امکان راه اندازی سیتی اسکن های فوق تخصصی از قبیل سیتی آنژیو و انجام رادیولوژی های لثه و دندان در اکثر مراکز بهداشتی درمانی و مطب دندانپزشکان از دیگر توان های موجود این دانشگاه برای تأسیس رشته تکنولوژی پرتوشناسی در این شهرستان است.

 

وی گفت: رشته آموزش پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد در کشور به چهار رشته تفکیک شده است که از بین آن ها برای دانشگاه علوم پزشکی گناباد ابتدا فقط مجوز پذیرش دانشجو در رشته پرستاری داخلی – جراحی صادر شده بود که پس از پیگیری های زیاد مجوز پذیرش دانشجو در رشته پرستاری سلامت جامعه نیز برای دانشگاه علوم پزشکی گناباد صادر شد و از مهرماه امسال در این دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می شود.

 

وی افزود: هم اکنون با صدور مجوزهای جدید، دراین دانشگاه در 22 رشته از جمله دو رشته دکترای PHD ، پزشک عمومی ، پنج رشته کارشناشی ارشد ، 14 رشته کارشناسی ناپیوسته و یک رشته کاردانی، بیش از یک هزار و 300 دانشجو مشغول تحصیل می باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی