مصرف مواد نشاسته‌ای در ماه رمضان باعث گرسنگی زودرس می‌شود

neshateعضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: استفاده از مواد نشاسته‌ای مانند نان سفید، نان باگت، انواع شیرینی و بیسکویت، سیب‌زمینی، ماقوت و حلوا در وعده سحر سبب گرسنگی زودرس در طول روز می‌شود.

 

 دکتر محسن نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، عنوان کرد: می‌توان از نان‌های سبوس‌دار، ترکیبات جو، حبوبات، ماکارانی، میوه‌جات و سبزیجات به عنوان جایگزین مواد نشاسته‌ای استفاده کرد.


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد متاسفانه افراد در ماه مبارک رمضان در فاصله افطار تا سحر از مصرف میوه و سبزیجات غافل شده و زولبیا و بامیه جایگزین استفاده از این گروه غذایی مفید می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه عدم مصرف میوه و سبزیجات در این ماه می‌تواند سبب کاهش سطح ویتامین‌ها و موادمعدنی مفید در افراد مستعد آن شود، اظهار کرد: کم‌آبی بدن در طول روز و ورود کم فیبر یا الیاف به داخل دستگاه گوارش از جمله عوارض دیگر مصرف محدود میوه و سبزیجات محسوب می‌شوند که منجر به بروز یبوست در افراد می‌شود.

 

وی در خصوص مصرف شیرینی‌جات اضافه کرد: از نظر اصول تغذیه‌ای مصرف شیرینی‌جات ممنوع نیست اما توصیه کلی در مصرف شیرینی‌جات از جمله زولبیا و بامیه این است که نباید این مواد جایگزین قندهای طبیعی مانند خرما، عسل، میوه‌ها و آب‌میوه‌ طبیعی شوند.

 

این متخصص تغذیه با تاکید بر تنوع مصرف گروه‌های غذایی در ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: در وعده‌ سحر باید از مصرف موادغذایی که قندخون را به سرعت بالا برده و پس از چندساعت موجب افت قندخون و گرسنگی می‌شود، اجتناب کرد.

 

نعمتی در خصوص مضرات مصرف زولبیا و بامیه گفت: به دلیل وجود روغن فراوان، سرخ شدن در روغن با حرارت بالا، استفاده از روغن جامد و قند مصنوعی فراوان خوردن این شیرینی مناسبتی به صورت محدود توصیه می‌شود؛ مصرف پایین این مواد برای افرادی که دچار چربی خون هستند نیز مانعی ندارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی