مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گناباد:
مشکل بازار زعفران نبود شناسنامه تولید از مبداء است

1031 PhotoAمدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت: مشکل موجود در بازار زعفران ایران نبود شناسنامه تولید از مبداء است.

محمدباقر جاهدی ظهر امروز اظهار داشت: شهرستان گناباد با وجود 3 هزار و 500 هکتار سطح زیر کشت زعفران یکی از تولیدکنندگان عمده استان محسوب می‌شود.

وی افزود: به لحاظ اینکه بخش اعظمی از تولید شهرستان در مناطق کوهپایه و خرده مالک صورت می‌گیرد کشاورزان این مناطق از نهاده‌های کود شیمیایی و سموم کمتر یا اصلا استفاده نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 70 درصد زعفران تولیدی شهرستان گناباد زعفران ارگانیک است افزود: ویژگی غالب و مرسوم کشت خرده مالکی، استفاده از کودهای دامی و مبارزه فیزیکی بجای شیمیایی علیه علف‌های هرز است و این امر محصول تولیدی را از امتیاز ارگانیک برخوردار می‌کنند.

جاهدی تصریح کرد: این ویژگی در مقایسه با مناطق دیگر که کشاورزان دارای سطح زیر کشت وسیع‌تری بوده و بالاجبار بایستی برای تولید از روش‌های صنعتی (استفاده از سموم و کودهای شیمیایی) استفاده کنند برتری محصول داشته و می‌توان گفت زعفران شهرستان گناباد از این لحاظ دارای شاخص برتری است.

جاهدی افزود: در حال حاضر صادر‌کنندگان زعفران به‌ویژه صادرکنندگان به کشورهای اروپایی بدنبال محصولات ارگانیک بوده و نیاز بازارهای جهانی هر روز به سمت محصولات ارگانیک بیشتر می‌شود.

وی عمده مشکل موجود در بازار زعفران ایران را نبود شناسنامه تولید از مبداء دانست و گفت: چنانچه زعفران تولیدی کشاورز بلافاصله در مرحله بعد از تولید از جنبه مشخصات کیفیت و از جمله ارگانیک یا غیرارگانیک شناسنامه‌دار و پلمپ می‌شود می‌توان به سه هدف ارزش افزوده و اعتبار زعفران ایران، جلوگیری از ورود ناخالصی و سوءاستفاده‌های احتمالی و همچنین هدایت و ترغیب کشاورزان به سمت تولید محصول سالم و ارگانیک اقدام کرد.

جاهدی بیان داشت: این امر در مرحله اول مستلزم بسترسازی فرهنگی و در کنار آن بکارگیری و حمایت از بخش خصوصی در ایجاد آزمایشگاه‌های مجهز که دارای استانداردهای تعریف شده برای صادرات محصول زعفران باشند، مهیا کرد.

منبع: فارسش

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی