امام جمعه گناباد اعلام كرد ؛
اعلام برائت مردم گناباد از اعمال دراويش

امام جمعه گناباد با بیان اینکه سران دراویش ساکن تهران ژست اپوزیسیون به خود گرفته و با نظام مخالفت می‌کنند، گفت: مردم به شدت از این انتساب ناراحت و به اینکه این فرقه خود را به گناباد منتسب می‌کند، معترض هستند.

sadegi

 

به گزارش صبح گناباد ، حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب امروز در گفت‌وگو با فارس در مشهد با اشاره به اتفاقاتی که در تهران از سوی دراویش منتسب به گنابادی رخ داده است، اظهار داشت: سران فرقه دراویش قبل از انقلاب اسلامی ساکن گناباد بودند که بعد از پیروزی انقلاب به خاطر جنایت‌ها و ظلم‌هایی که مرتکب شدند از این شهرستان فرار و به تهران رفتند.

وی با بیان اینکه سران دراویش ساکن تهران ژست اپوزیسیون به خود گرفته و با نظام مخالفت می‌کنند، عنوان کرد: مردم به شدت از این انتساب ناراحت و به اینکه این فرقه خود را به گناباد منتسب می‌کند، معترضند.

امام جمعه گناباد با اشاره به اینکه نام فرقه براساس نام مؤسس آن نامگذاری می‌شود، افزود: مؤسس این فرقه از دراویش ملاسلطان است و مردم گناباد مدعی هستند باید نام این فرقه را ملاسلطانی بنامند.

صادقی‌نسب با بیان اینکه مردم در اعتراض به این انتساب در حال امضای طوماری هستند، مطرح کرد: این فرقه شهرستان انقلابی و مؤمن گناباد را بدنام کرده است.

وی با اشاره به اینکه از جمعیت 100 هزار نفری شهرستان گناباد، 2.5 درصد آن اهل تصوف و در شهر بیدخت به عنوان مرکز دراویش ساکن هستند، یادآور شد: 2 هزار و 500 نفر دراویش در این شهر زندگی مسالمت‌آمیز خودشان را انجام می‌دهند و هیچ حرکتی از آنها دیده نشده است.

امام جمعه گناباد با تأکید بر اینکه سران این فرقه یا با بیگانگان ارتباط دارند و یا جاسوسی آنها را می‌کنند که مخالف با نظامند، توضیح داد: هرکسی که جرمی را مرتکب شود باید کیفر آن را ببیند.

صادقی‌نسب در پایان با بیان اینکه در اغتشاشات اخیر رد پای این فرقه دیده شده است، خاطرنشان کرد: سیدمحمد حسینی مجری سابق صدا و سیما از دراویش ساکن تهران بود که با فرارش از کشور، دستور آتش‌ زدن مساجد، پایگاه‌ها و حسینیه‌ها را داده است و بعداً مشخص شد این حرکت در راستای خواسته و دستورات رؤسای این فرقه بوده است.

نظرات   

 
0 # علی اکبری 1396-12-02 06:01
بیانیه بسیج اساتیددرمحکومیت اقدامات وقیحانه دراویش درخیابان پاسداران تهران
Mahdi Aliakbari, [21.02.18 01:04]
بیانیه بسیج اساتید شهرستان گناباد درمحکومیت اقدامات وقیحانه دراویش
باسمه تعالی
قبل ازانقلاب اسلامی رژیم پهلوی برای تضعیف مرجعیت دینی وفریب افکارعمومی واجرای پروژه جدایی دین ازسیاست، حمایت ازفرقه های وابسته به انگلیس رادردستورکارقرا ردادوازجمله رابطه ای دوطرفه با رهبران فرقه ملاسطانی برقرارکرد.
با پیروزی انقلاب اسلامی این فرقه که مشروعیتش با سیاست پهلوی گره خورده بود و از تعالیم اسلامی به صورت گزینشی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کرد،نفاقش را نتوانست پنهان کندو در سرازیری سقوط قرار گرفت ورهبران فرقه ازبیدخت به تهران فرارکردندوموردت وجه وحمایت علنی مخالفین نظام اسلامی قرارگرفتند.
اکنون این فرقه مشروعیت خود را درحمایت بیگانگان و اذناب داخلی وابسته به فرقه رجویه وبقایای پوسیده جبهه ملی می داند.آمریکا وانگلیس هم این فرقه رابه عنوان یک بهانه برای پروژه حقوق بشری ومروج ارتجاع واسلام آمریکایی به بازی گرفته است واین داستان هر روز با سناریوی جدیدی به روزرسانی می شود.
پس ازمشارکت آشکاربرخی اعضای این فرقه درفتنه 88واغتشاشات دیماه 96تهران،باردیگر درحرکتی داعش گونه ازمدارا ورافت اسلامی نیروهای انتظامی درخیابان پاسداران تهران سوء استفاده کردندوباروش ومسلک داعشی سواربراتوبوس وبا قمه وچاقو به صف پاسداران امنیت کشورحمله ورشدندودرایام فاطمیه جان چند جوان مدافع امنیت راگرفتند تا به زعم اربابان خارج نشین خودآرامش راهم ازایران آرام بگیرند.
به طور قطع سلب آسایش وامنیت محکوم است .بسیج اساتید شهرستان گنابادضمن عرض تسلیت به خانواده های شهدای داغداروملت صبورایران،ازمسئ ولین امنیتی وقضایی تقاضا دارد با تجدید نظر درروش مداراومماشات، با شناسایی ریشه هاومسببین اصلی اینگونه اقدامات تخریبی سریالی، زمینه پیشگیری واشد مجازات برای عاملین آشوبها وقاتلین را فراهم کنند.
بسیج اساتید شهرستان گناباد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی