بر اساس پيش بيني منابع معتبر ،
از بارش برف و باران در گناباد خبري نيست

پيش بيني منابع معتبر از عدم بارندگي در شهرستان گناباد حكايت دارد.

 barf

به گزارش صبح گناباد ، عليرغم آنكه توده هواي فعال از چند روز گذشته اكثر مناطق كشور را تحت تاثير قرار داده و موجب بارش برف و باران شده است  ، متاسفانه پيش بيني ها از عدم بارندگي در شهرستان گناباد تا 10 روز آينده حكايت ميكند .

 

دماي هوا اما كاهش يافته و در نواحي شهري گناباد تا -6 در جه سانتيگراد و در نواحي كوهستاني تا -10 در جه پيش بيني شده است كه اين ميزان به تدريج از فردا تا پايان هفته جاري افزايش يافته و روز جمعه اين هفته ، در سردترين ساعات به صفر درجه خواهد رسيد .

 

همچنين از ابتداي هفته آينده نيز روند افزايش دما ادامه داشته و در گرمترين ساعات به +17 درجه خواهد رسيد .

 

هواشناسي نيز كاهش شديد دما را پيش بيني كرده بود :

 

اطلاعیه شماره 30 مورخ 05 11 1396

طبق تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌هاي هواشناسی انتظار می‌رود از اوایل هفته آینده با نفوذ سامانه ناپایدار از نواحی غربی کشور و گسترش جریانات سرد سیبری به استان ضمن وقوع بارش‌ پراکنده برف در غالب نقاط (بویژه نواحی شمالی) شاهد کاهش قابل ملاحظه دما در اکثر نقاط استان باشیم، بطوریکه دمای حداقل شبانه از یکشنبه (96/11/08) در نواحی سردسیر به کمتر از 10 تا 15 درجه سلسیوس زیر صفر خواهد رسید، و سردی هوا تا پایان هفته آتی در استان ماندگار می‌باشد. (بر اساس تحلیل نقشه‌ها‌ی هواشناسی افت دما در نواحی شرقی استان بیشتر از سایر نقاط خواهد بود.) همچنین وزش باد در سطح استان (بویژه در نیمه جنوبی و نوار شرقی) در هفته آینده نسبتا شدید در برخی نقاط شدید پیش‌بینی شده است.

    طی فعالیت این سامانه بعلت بارش برف، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، کولاک برف، تشکیل مه و کاهش دید و یخبندان، اختلال در سیستم حمل و نقل استان پیش‌بینی می‌شود.

از اینرو با توجه به موارد مذکور ( بویژه کاهش محسوس دما ) توصیه می‌شود:

    گلخانه‌ها، مرغ‌داری‌ها و دامداری‌ها نسبت به تنظیم دمای محیط، همچنین کشاورزان جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی تمهیدات لازم را به عمل آورند.
    مجهز نمودن خودروها به تجهیزات زمستانه مخصوصا در ترددهای جاده‌ای.

 

براي دريافت آخرين اطلاعات به منابع زير مراجعه فرماييد :

 

http://www.irimo.ir/far/wd/701-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%B6%D8%B9-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AF.html?id=197


https://www.foreca.com/Iran/Gonabad?tenday


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی