رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گناباد خبر داد:
برگزاری مراسم روز جهانی یادمان قربانیان تصادفات ترافیکی

jadeh

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای گناباد از برگزاری مراسم روز جهانی یادمان قربانیان تصادفات ترافیکی در این شهرستان خبر داد.


به گزارش صبح گناباد ، یونس ارشادی با اعلام این خبر  گفت: روزانه به طور متوسط 44 نفر در کشور و 3500 نفر در دنیا جان خود را در تصادفات رانندگی از دست می دهند و به طور متوسط روزانه 976 نفر به طور مستقیم در تصادفات منجر به جرح و فوت دچار آسیب جدی می شوند که اگر خانواده های انها و افراد درگیر در تصادفات از جمله تیم های امدادی ، درمانی ، پلیس راه ، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ، بیمه ، قضایی و ... را به آن اضافه نماییم عمق فاجعه بیشتر قابل درک خواهد بود .


وی افزود : هدف از برگزاری این مراسم آگاه سازی آحاد جامعه از پیامدهای هولناک تصادفات رانندگی در ابعاد گواناگون اقتصادی ، سلامت و اجتماعی و گوشزد نمودن نقش موثر آنان در کاهش این آثار است .  


وی ادامه داد: در سال 2005 سازمان ملل متحد با تصویب بیانه ای سومین یکشنبه نوامبر هر سال تحت عنوان روز " بزرگداشت یادمان قربانیان حوادث ترافیکی " انتخاب شده که در این راستا اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گناباد نیز با نصب بنر و پوستر به تعداد 50 عدد در محل فرمانداری ، ادارات شهرستان ، شرکت های حمل و نقل کالا ، پایانه شهرستان ، پلیس راه ، معاینه فنی و دفتر پیشخوان نسبت به گرامیداشت این روز اقدام نمود و در روز یکم آذر ماه نیز با انجام مانوری با همکاری پلیس راه گناباد نسبت به پخش برشور و پذیرایی در بین رانندگان عبوری اقدام نمود .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی