ورود دولت به بازار زعفران
خريد توافقي زعفران از كشاورزان آغاز شد

رئیس اداره تعاون روستایی گناباد با بیان اینکه آمادگی برای خرید توافقی زعفران در گناباد وجود دارد، گفت: خرید فقط از کشاورز انجام می‌شود.

 

1031 PhotoA


به گزارش صبح گناباد ، محمدمهدی رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گناباد، با بیان اینکه آمادگی برای خرید توافقی زعفران در گناباد وجود دارد، اظهار کرد: فقط زعفران امسال خریداری می‌شود و خرید فقط از کشاورز انجام می‌شود و از واسطه‌ها و دلالان زعفران خریداری نمی‌شود.

 

وی در مورد روند خرید زعفران گفت: کشاورز با معرفی جهاد کشاورزی محصول خود را تحویل اداره تعاون روستایی گناباد می‌دهد و نمونه زعفران تحویلی به مرکز استان جهت تعیین کیفیت فرستاده می‌شود و به محض رسیدن نتیجه آزمایش 40 درصد قیمت زعفران تحویل داده شده به کشاورز پرداخت می‌شود و مابقی نیز بعد از فروش پرداخت می‌شود.

 

رئیس اداره تعاون روستایی گناباد در مورد قیمت خرید توافقی زعفران افزود: پوشال معمولی زعفران به قیمت هر کیلو 43 میلیون تومان خریداری می‌شود.

 

رضا زاده با بیان اینکه در قیمت‌ها تاخیر در پرداخت‌ها لحاظ شده است، ادامه داد: قیمت پوشال مرغوب و نگین گل به ترتیب 48 میلیون تومان و 54 ملیون  تومان تعیین شده است.

منبع : خبرگزاري فارس - خراسان رضوي

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی