معون امورمعادن سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوي خبرداد ؛
کشف 14 منطقه امیدبخش معدنی در گناباد

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در بررسی های اکتشافی به عمل آمده 14 منطقه امیدبخش برای کشف عناصر پایه، گرانبها و راهبردی معدنی در شهرستان گناباد شناسایی شد.

 madan-2

 

 به گزارش صبح گناباد به نقل از ايرنا  خراسان رضوي ، رضا شجاعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شناسایی و پیگیری برای اکتشاف عناصر در گستره یکهزار کیلومتر مربع از محدوده اکتشافی مورد نظر در گناباد انجام شد.
وی بیان کرد: پس از پردازش داده های ماهواره ای، انجام ژئوفیزیک هوایی، مطالعات زمین شناسی، طراحی اکتشاف نظام مند ژئوشیمیایی و بررسی های میدانی، در نهایت منجر به معرفی 43 فلز و تعیین 14 منطقه امیدبخش برای کشف عناصر پایه، گرانبها و راهبردی شد.

 

وی اظهار کرد: تاکنون به ظرفیت های فلزی شهرستان های گناباد و بجستان کمتر توجه شده بود که با انجام این اکتشافات بخشی از ظرفیت های معدنی آن مناطق شناسایی شده است.

 

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با تمهیدات لازم اکتشافات عمومی و تفضیلی در راستای اجرای ماده 32 قانون معادن انجام خواهد پذیرفت.

 

به گفته وی، هم اکنون 162 پروانه اکتشاف معدن، 68 گواهی کشف معدن با ذخیره 49.5 میلیون تن، 825 پروانه بهره برداری از معدن با ذخیره 2 میلیون و 831 هزار و 755 تن در استان خراسان رضوی وجود دارد.

 

مهمترین معادن موجود در این استان شامل 'گرانیت، سنگ چینی، گچ و گچ خاکی، سنگ آهن، تالک، مرمریت، سنگ لاشه، تراورتن، فلورین، خاک صنعتی، فلدسپات، دولومیت، کرومیت، سیلیس، آلوویوم آهکی، مرمر، بنتونیت و آگات' در مشهد، نیشابور، سبزوار، چناران، تربت حیدریه، تایباد، تربت جام، سرخس، فریمان، کاشمر و گناباد واقع است.


    مشهد – ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی