به مناسبت روز عصای سفید صورت گرفت
حضور روشندلان گنابادی در نماز جمعه

nabina gonabadiنزدیک شدن به روز عصای سفید بهانه‌ای شده است که روشندلان گنابادی در میدان غدیر این شهر گرد هم آیند و به شکل یک پارچه و دسته‌جمعی در نماز جمعه شرکت کنند.

 

به گزارش صبح گناباد، نزدیک شدن به روز  عصای سفید بهانه‌ای شده است که روشندلان گنابادی در میدان غدیر این شهر گردهم آیند و به شکل یک پارچه و دسته‌جمعی در نماز جمعه شرکت کنند.

 

این بندگان عزیز خداوند که سال‌هاست از نعمت دیدن زیبایی‌های دنیا محرومند با دلی سرشار از روشنایی با شرکت در نماز جمعه شکرگزاری خود را نسبت به معبود اعلام کردند.


آنها به تمام جهانیان اعلام کردند که اگر چشم هایشان بروی دنیا و اهل دنیا بسته است چشم دلشان از روشنترین پنجره دنیا ازدحام نعمت‌ها و معرفت  الهی را درک می‌کند.


یکی از روشندلان شرکت‌کننده در این جمع  به خبرنگار فارس می‌گوید: با شرکت در نماز دسته جمعی در نماز جمعه اعلام می‌کنیم که نقص در یک عضو مانع شرکت در آیین مذهبی و دینی نمی‌شود.


علی اعتصامی اضافه می‌کند: اگر مشیت الهی بر این قرار گرفته است که نعمت بینایی محروم باشیم اما ذکر خداوند هیچ محدودیتی را بر نمی‌تابد.


رئیس اداره بهزیستی گناباد نیز که در جمع روشندلان حضور داشت، می‌گوید: روز بیست و سوم مهرماه روز جهانی عصای سفید نامیده شده است و شرکت دسته‌جمعی روشندلان گناباد در نماز جمعه تاکید بر این نکته است که جامعه نابینایان شهرستان در راستای تعظیم شعایر اسلامی هیچ دست کمی از دیگر افراد جامعه ندارند.


علی آراسته اضافه می‌کند: در گناباد دوازده نابینای مطلق تحت پوشش بهزیستی قرار دارند همچنین 250 نفر در شهرستان کم‌بینا و یا دچار معلولیت بینایی هستند.

فارس

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی