مدیرعامل مؤسسه خیریه ثامن الحجج (ع) گناباد:
سیره رضوی، کمک به محرومان را سراسر منفعت می ‌داند

samen12

مؤسسه خیریه ثامن الحجج (ع) گناباد، مؤسسه ای نام آشنا و بدون زرق و برق تبلیغات مرسوم همیشگی و با مدیریت یک مدیر بازنشسته جهاد سازندگی و پرسنلی خدوم و دلسوز، توانسته سیره رضوی را در کمک به ایتام و محرومان سرلوحه کار خود قرار دهد.

 

به گزارش صبح گناباد، مؤسسه ای که با اعتمادی که مردم به آن مجموعه دارد تابحال توانسته است بیشترین میزان مشارکت های مردمی را در گناباد بدست آورده و هر ساله نیز بیشترین زکات فطریه و کفاره روزه را جمع آوری نماید. مؤسسه ای در خیابان غفاری ۴، در یک منزل کهنه و قدیمی که به ندرت اتفاق می افتد نیازمندی بدان جا مراجعه نماید و دست خالی از آن جا بیرون بیاید.

 

لذا در گفتگویی با محمدحسین فیاضی مدیرعامل این مؤسسه به دستاوردها و عملکرد آن اشاره می کنیم.

 

مدیرعامل مؤسسه خیریه ثامن الحجج (ع) گناباد در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: این موسسه از سال ۱۳۸۱ فعالیت قانونی خود را جهت رسیدگی محرمانه به وضع ایتام و دستگیری از نیازمندان آبرومندی که عزت نفس والایشان آنها را از دراز نمودن دستشان به سوی دیگران باز می دارد آغاز نموده و هم اکنون توانسته است با تحت حمایت داشتن ۲۰۰۷ خانواده یتیم و بی سرپرست ، نیازمند ، معلول و از کار افتاده به فعالیت خود ادامه دهد.

 

وی ادامه داد: تمامی خانواده های تحت پوشش مؤسسه دارای دفترچه خدمات رسانی می باشند و هر ماه بر اساس بعد خانوار از حمایت های غذائی ، دارو و درمان، تهیه جهیزیه، ساخت و تعمیر و پرداخت اجاره مسکن، مستمری ماهیانه، تحصیل، لوازم ضروری زندگی و سایر خدمات مؤسسه از محل مشارکت های مردمی بهره مند می شوند.

 

فیاضی با اشاره به توزیع سبد غذایی بین جامعه هدف، تصریح کرد: ارزش نقدی هر سبد غذایی توزیع شده بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار ریال می باشد که به صورت ماهیانه تحویل مددجویان می شود؛ همچنین یکی دیگر از فعالیت های مؤسسه نیز توزیع نان صلواتی بین ایتام و نیازمندان واقعی از محل کفاره روزه می باشد.

 

وی حفظ کرامت انسانی افراد را از نکات های اصلی مورد توجه این مؤسسه دانست و اضافه کرد: بسیاری از این خانواده ها دارای مشکلاتی هستند که کمک های این مؤسسه موجب رفع مشکل آنها نمی شود که در این زمینه نیازمند مساعدت بیشتر خیرین هستیم.

 

مدیرعامل مؤسسه خیریه ثامن الحجج (ع) گناباد با بیان اینکه خشکسالی های پی در پی در منطقه امان مردم را بریده است ، خاطرنشان کرد: این خشکسالی مردم را با مشکلات عدیده ای مواجه کرد است و باعث افزایش چند برابری مراجعین به این مؤسسه شده است.

 

وی در پاسخ به این سؤال که با وجود نهادهای حمایتی وابسته به دولت مثل کمیته حضرت امام خمینی (ره)، اداره بهزیستی و غیره چه نیازی به این چنین موسسه هایی است؟ گفت: اولا کمک های نهادهای دولتی در حدی نیست که یک نیازمند بتواند زندگی خود را تامین نماید، دوما خانواده هایی هستند که با قوانین فعلی، شرایط پذیرش این نهادها را نداشته ولی نیازمند بوده و باید حمایت شوند؛ لذا آنها پس از مصاحبه، بازدید منزل، تحقیقات محلی و استعلام از نهادهای حمایتی تحت پوشش قرار می گیرند.

 

وی ادامه داد: سیره رضوی، کمک به محرومان را سراسر منفعت می ‌داند و لذا این مؤسسه نیز با نام حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام شروع به کار نموده و تابحال در راه خدمت رسانی به ایتام و محرومان شهرستان موفق نیز بوده است.

 

فیاضی اظهار کرد: این مؤسسه در چند سال گذشته با همت همشهریان گرامی، رتبه اول جمع آوری زکات فطریه و کفاره روزه را در شهرستان کسب کرده و امسال نیز با عنایت خداوند و مردم عزیزمان خواهیم توانست به تعداد بیشتری از خانواده های یتیم و نیازمند و غیر قابل بازتوان کمک کنیم و گره از مشکلات آنان باز کنیم.

 

مدیرعامل مؤسسه خیریه ثامن الحجج (ع) گناباد افزود: کلیه آمارهای داده شده و فعالیت های این مؤسسه کاملا شفاف بوده و همشهریان گرامی می توانند با مراجعه حضوری و بازدید از انبارها ، از فعالیت های این مؤسسه دیدن فرمایند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی