رئیس اداره زندان شهرستان‌ گناباد اعلام کرد:
آزادی تمامی زندانیان جرائم غیر عمد در گناباد

jashne golrizan

رئیس اداره زندان شهرستان‌های گناباد و بجستان اظهار کرد: تمامی زندانیان جرائم مالی غیر عمد این شهرستان ها توسط یک نفر خیر در قالب وام قرض الحسنه آزاد می شوند.

 

به گزارش صبح گناباد، مهدی نقوی مقدم، در گفت‌وگو با خبرنگار ما، ادامه داد: مبلغ مورد نیاز برای آزادی 10 زندانی جرایم مالی غیر عمد در این شهرستان ها، 196 میلیون و ششصد هزار تومان بوده که تماما توسط این خیر در قالب قرض الحسنه تأمین شد.

 

نقوی‌مقدم با بیان اینکه میزان بدهکاری این زندانیان به طور متغیر از یک میلیون تا 26 میلیون تومان بوده است، افزود: این افراد به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی از جمله مهریه، نفقه، دیه و محکومیت های مالی غیر از کلاهبرداری در زندان هستند.

 

رئیس اداره زندان شهرستان‌های گناباد و بجستان همچنین اظهار کرد: همچنین مبلغ 57 میلیون تومان نیز توسط سایر خیرین در این جشن جمع آوری شد که صرف آزدی زندانیان جرایم مالی غیر عمد و کمک به خانواده های زندانیان خواهد شد.

 

وی عنوان کرد: از ماه مبارک رمضان سال گذشته تا به امروز نیز از محل کمک های خیرین و جشن گلریزان از مجموع 99 میلیون تومان جمع آوری شده که 84 میلیون تومان را خیرین و 15 میلیون تومان آن را نیز ستاد دیه متقبل شده بود تعداد 8 زندانی جرایم مالی غیر عمد از زندان آزاد شده اند.

 

نقوی‌مقدم  بیان کرد: تعداد خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان نیز 115 خانواده بوده که از خدمات نقدی و غیر نقدی این انجمن بهره مند می‌شوند.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی