پورهاشمی، منتخب مردم گناباد در شورای اسلامی شهر:
هنوز تصمیمی برای تغییر یا ابقای شهردار گناباد گرفته نشده است

porhashemi 3

منتخب مردم گناباد در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر گفت: تا 12 مرداد که شورای چهارم کار می‌کند شهردار نیز به ادامه کار خود می‌پردازد، ضمن اینکه مباحثی در این خصوص مطرح شده اما هنوز درباره تغییر یا ابقای شهردار فعلی تصمیمی گرفته نشده است.

 

به گزارش صبح گناباد، سید حسین پورهاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان این مطلب اظهار کرد: در قانون آمده که همزمان با پایان دوره هر شورا، عمر خدمتی شهردار نیز به پایان می‌رسد و شهردار نیز قانونا مسئولیتی نخواهد داشت؛ مگر اینکه شورای بعدی وی را ابقا کند.

 

وی با بیان اینکه اعضای شورای پنجم نگاه توسعه‌ای خوبی دارند، افزود: شهر گناباد باید از این تمرگزگرایی که همه امکانات در مرکز شهر باشد خارج و به نقاط پیرامون شهر توجه شود.

 

پورهاشمی ادامه داد: با تصویب طرح جامع گردشگری گناباد بایستی فضاها و زیرساخت‌های گردشگری زیادی در این شهر ایجاد شده که مردم یک روحیه شاد و با نشاطی داشته باشند؛ چراکه یکی از دلائل مهاجرت مردم، نبود امکانات گردشگری و تفریحی سالم نظیر پارک، فضاهای سبز و کمبود شغل و درآمد است.

 

رئیس شورای فعلی اسلامی شهر گناباد اضافه کرد: طرحی در شورای چهارم مصوب شد که براساس آن منطقه گردشگری پشت پارک آبی قصبه بنام «پیرعلی» را تا ابتدای جاده سنتو که دارای درختان قدیمی بسیار بوده و به طول حدود 4 کیلومتر است به یک کمپینگ گردشگری تبدیل شود که هم مسافرانی که در تردد هستند و هم خود مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

 

این منتخب مردم گناباد در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر همچنین تأکید کرد: باید کاری کنیم که ماندگاری گردشگران و مسافران در گناباد بیشتر شده و این ماندگاری نیازمند یک سری امکانات و زیرساخت هایی است که جاذب باشد.

 

7 طرح مطالعاتی در دوره چهارم انجام شد

 

وی با بیان اینکه شورای چهارم کارهای مطالعاتی و زیرساختی خیلی خوبی انجام داد، اضافه کرد: در دوره سوم فاقد طرح و برنامه مطالعاتی بودیم اما در دوره چهارم 7 طرح مطالعاتی خوب انجام شده که برخی از آن‌ها برای اجرا به پیمانکار واگذار گردیده است.

 

پورهاشمی با اشاره به شهرک کارآفرین نیز گفت: 1400 واحد صنفی آلاینده از قبیل نجاری، جوشکاری، صافکاری و... در شهر گناباد شناسایی شده و می‌بایست از داخل شهر منتقل شوند.

 

رئیس شورای فعلی اسلامی شهر گناباد اجرای این پروژه را راهکاری برای درآمد پایدار شهرداری دانست و تصریح کرد: حدود 20 هکتار زمین از پشت استادیوم شهید رجایی تا ابتدای جاده بهشت قاسم تملک و مجوز آن‌ها با کاربری تجاری، صنعتی و کارگاهی اخذ و مطالعات آن نیز انجام شده و پیمانکار برای اجرای فاز اول، کار خود را آغاز کرده است.

 

وی بیان کرد: طرح جداسازی آب مورد استفاده فضای سبز از آب شرب و گسترش پارک آبی قصبه از جمله طرح‌هایی این که در این دوره از شورای شهر مطالعات آن انجام شد.

 

این منتخب مردم در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر گناباد همچنین عنوان کرد: مطالعات طرح بلوار وحدت به طول 2500 متر که محل تردد وسایل نقلیه از نوقاب تا خیابان سعدی گناباد بوده و همچنین بیمارستان علامه بهلول گنابادی، آتش‌نشانی، مرکز مدیریت بحران و ساختمان‌های فنی و حرفه ای در آن واقع شده است نیز در این دوره انجام و تاکنون 1100 متر نیز در دو لاین آسفالت گردیده و مابقی نیز با ممانعت از سوی اداره اوقاف و امور خیریه و چند مالک خصوصی مواجه شده است.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی