رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد:
برگزاری برنامه 30 شب با قرآن در ایام ماه مبارک رمضان در گناباد

30 shab ba ghoran

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد گفت: برنامه 30 شب با قرآن در ایام ماه مبارک رمضان در محل این اداره برگزار می گردد.

 

به گزارش صبح گناباد، حمیدرضا مهدوی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با بیان این مطلب، اظهار کرد: در این برنامه که با حضور مردم و بویژه خانواده‌های هنرمندان برگزار می‌شود هر شب چهار قاری ممتاز شهرستان یک جزء قرآن کریم را به صورت ترتیل قرائت می‌کنند.

 

وی ادامه داد: همچنین هر شب برای کودکانی که به همراه خانواده‌هایشان به مراسم 30 شب با قران می‌آیند کلاس نقاشی به صورت رایگان برگزار می‌گردد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد برگزاری نمایشگاه آثار هنری را دیگر برنامه‌های آن اداره در ماه مبارک رمضان برشمرد و گفت: این نمایشگاه دارای آثار 6 نفر از هنرمندان شهرستان گناباد در رشته‌های خوشنویسی، معرق و تذهیب با رویکرد قرآنی است.

 

مهدوی افزود: همچنین نمایشگاه کتاب دارای 5000 جلد کتاب در موضوعات دینی، مذهبی و فرهنگی در محل این اداره گشایش یافته که در آن کتاب‌ها با تخفیف 20 تا 40 درصدی به فروش می‌رسد.

 

وی تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه هایی که برنامه ریزی شده برگزاری مسابقات استانی قرائت قرآن کریم بوده که با همکاری مجتمع تجاری شریعت در 27 ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد با بیان اینکه استقبال خوبی از برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد در ماه مبارک رمضان از طرف مردم شده، خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها با هدف ترویج، تبلیغ و ارتقای فرهنگ قرآنی و انس بیشتر جوانان و نوجوانان با قرآن کریم و همچنین همگرایی بیشتر بین قاریان شهرستان و ارتقای جایگاه قرآنی شهرستان گناباد در خراسان‌رضوی برگزار می‎شود.

 

مهدوی گسترش فرهنگ قرآنی را وظیفه آن اداره عنوان و خاطرنشان کرد: در اختتامیه برنامه های قرآنی این اداره، 30 سؤال طرح و به 12 نفر جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی