چهارمین اقامتگاه بومگردی گناباد به بهره برداری رسید

eghamatgah adib

طی مراسمی اقامتگاه بومگردی «ادیب» گناباد به عنوان چهارمین اقامتگاه بومگردی در مجاورت مسجد جامع این شهر به بهره برداری رسید.

 

به گزارش صبح گناباد، علیرضا شناسایی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد، در آئین افتتاح اقامتگاه بومگردی «ادیب» که شب گذشته 8 خردادماه در محل این اقامتگاه برگزار شد، گفت: اقامتگاه بومگردی «ادیب» که یکی از بناهای تاریخی متعلق به دوران قاجار بوده و به عنوان چهارمین اقامتگاه بوم‌گردی شهرستان گناباد محسوب می‌شود.

 

وی ادامه داد: این اقامتگاه دارای دو سوئیت، چهار اتاق، آشپزخانه و سرویس بهداشتی است که امیدواریم مورد استفاده گردشگران و همشهریان قرار گیرد.

 

شناسایی با بیان اینکه ایجاد اقامتگاه‌ها و زیرساخت‌های گردشگری در سطح منطقه لازم و ضروری است، خاطرنشان کرد: اگر خانه قدیمی در شهر گناباد وجود دارد میراث فرهنگی آمادگی را داشته که بعد از ثبت ملی، در جهت تبدیل آن به اقامتگاه بومگردی مشارکت کند.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد اضافه کرد: شهرستان گناباد دارای 250 اثر تاریخی و معنوی بوده که از این تعداد 142 اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده است و همچنین چهار موزه باستان شناسی، مردم شناسی، آب و موزه روستایی زعفران نیز در گناباد برای بازدید علاقه مندان دایر است.

 

در ادامه این مراسم، محمدعلی نبی‌پور فرماندار گناباد طی سخنانی اظهار کرد: بعد از ثبت جهانی قنات قصبه موضوع گردشگری گناباد وارد مرحله تازه‌ای شده و افزایش سهم این شهرستان در صنعت گردشگری کشور و افزایش جذب گردشگران داخلی و خارجی مورد توجه خاص مسئولان ذیربط قرار گرفت.

 

وی یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را توجه به صنعت گردشگری دانست و ادامه داد: باید با استفاده بیشتر از توان موجود برای نقش آفرینی بیشتر بخش گردشگری در رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی تلاش کرد.

 

فرماندار گناباد عنوان کرد: با وجود آثار تاریخی و گردشگری غنی در گناباد مانند قنات جهانی قصبه و اقدامات موثر در حوزه گردشگری، میزان ماندگاری مسافران و گردشگران در این شهرستان از نصف روز در تعطیلات نوروزی سال گذشته به حدود دو روز در مدت مشابه امسال افزایش یافت.

 

نبی‌پور با بیان اینکه زیرساخت‌های موجود در گناباد متناسب با ظرفیت‌های گردشگری آن توسعه نیافته است، اظهار کرد: ایجاد اقامتگاه‌های بومگردی معضل کمبود زیرساخت‌های این بخش را کاهش می‌دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: متصدیان اقامتگاه‎های بومگردی، باید ضمن آشنایی با علم روز و تخصص گردشگری جهان و کشور برای افزایش ماندگاری گردشگران در این شهرستان تلاش کنند.

 

فرماندار گناباد همچنین از پرداخت نشدن تسهیلات بخش گردشگری این شهرستان در یکسال گذشته انتقاد و خواستار توجه بیشتر دست اندرکاران از جمله بانک‌های عامل به این امر شد و تصریح کرد: متقاضیان ایجاد پنج اقامتگاه بوم گردی برای دریافت تسهیلات در سال گذشته به بانک‌های عامل معرفی شدند اما تاکنون موفق به دریافت تسهیلات نشدند.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی