معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی گناباد اعلام کرد:
خسارت بیش از 10 میلیارد تومانی به باغات پسته گناباد بر اثر طوفان

pesteمعاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی گناباد از خسارت ده میلیارد و 20 میلیون تومانی به باغات پسته این شهرستان بر اثر طوفان خبر داد.

 

احمد صادقی در این خصوص اظهار کرد: بر اثر طوفان با سرعت 61 کیلومتر بر ساعت در گناباد، 1100 هکتار از باغات پسته دهستان پسکلوت بخش مرکزی گناباد خسارت دیده که در حدود 330 تن پسته است.

 

وی با بیان اینکه 6000 هکتار در گناباد تحت کشت پسته قرار دارد، ادامه داد: به جز باغات پسته دهستان پسکلوت، بقیه باغات پسته و محصولات زراعی شهرستان دچار خسارت نشده است.

 

معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی گناباد خاطرنشان کرد: این شهرستان در زمینه تولید پسته رتبه چهارم و در سطح زیر کشت نیز رتبه سوم خراسان‌رضوی را از آن خود دارد.

 

صادقی با اشاره به تولید 3000 تن پسته خشک در گناباد، تصریح کرد: پسته سفید اکبری، فندقی و احمدآقائی سه نوع پسته ای است که در گناباد تولید می‌شود که بیشترین خسارت مربوط به پسته سفید اکبری بوده که نسبت به سایر، زودرس‌تر است.

 

وی خاطرنشان کرد: کاشت پسته در این شهرستان با توجه به کمبود شدید منابع آبی و کم آب طلب بوده، این محصول و همچنین اینکه سازگاری بهتری با منابع آبی کم کیفیت شهرستان که بیشتر شور است باعث شده که کشاورزان به تولید این محصول روی آورند.

نظرات   

 
0 # بنده خدا 1396-02-20 07:41
باسلام ازقدیم گفتن چوب خداصداندارد

این خسارت مربوط به باغات پسته استان قدس میباشدکه روی زمینهای اباواجدادی مردم زجرکشیده بیمرغ کاشت شده وجوانان این روستارامجبوربه مهاجرت ازروستابه شهرکرده ومردمی که درروستاهستن ازسرناچاری درروستامیمانند

چندسال هم هست که جوانان روستابه دنبال بازپس گیری اراضی خودمیباشندولی کسی پاسخگونیست

انشاا..باعنایت پروردگارخواهندف همیدکه اه جوانان روستاچه برسرباغات پسته خواهداورد....وخ دایی که دراین نزدیکی است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی