سرپرست امور آب و فاضلاب شهری گناباد:
گناباد بعد از مشهد طولانی‌ترین خط انتقال آب در خراسان‌رضوی را داراست

hadi hadarnea

سرپرست  امور آب و فاضلاب شهری گناباد گفت: این شهرستان بعد از مشهد، دارای طولانی‌ترین خط انتقال آب در خراسان رضوی است.

 

به گزارش صبح گناباد و به نقل از ایسنا- منطقه خراسان، هادی حیدری‌نیا در حاشیه بازدید خبرنگاران از تاسیسات و خط انتقال آب شرب شهر گناباد، با بیان این مطلب افزود: 70درصد آب مورد نیاز مردم مناطق شهری گناباد از فاصله 120 کیلومتری و با استفاده از پمپاژهای متعدد تأمین می‌شود، هم اکنون برای تعویض هر یک کیلومتر از آن، یک میلیارد تومان اعتبار لازم است.

 

وی با بیان اینکه 30 درصد دیگر از منابع آب این شهر تامین می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر تعویض حدود 40 کیلومتر از لوله های خط انتقال آب گناباد فوریت و ضرورت بیشتری دارد.

 

سرپرست امور آب و فاضلاب شهری گناباد خاطرنشان کرد: این مشکل موجب بالا رفتن هزینه نگهداری و همچنین رفع اتفاقات مسیر در وضعیت کنونی، موجب هدررفت سالانه 60 هزار مترمکعب آب در این شهرستان نیز می‌شود که این میزان هدررفت معادل مجموع مصرف هشت روز آب در مناطق شهری این شهرستان است.

 

حیدری‌نیا خاطرنشان کرد: سالانه به طور متوسط حدود 10 میلیارد ریال صرف نگهداری و هزینه‌های انتقال آب در گناباد می‌شود که به نسبت سایر شهرهای خراسان‌رضوی زیان ده‌تر است.

 

وی تصریح کرد: با توجه به گستردگی و طولانی بودن خط انتقال گناباد، قیمت تمام شده آب در این شهر بالا است، به‌نحوی که مشترکین در این شهر پنجاه درصد این مبلغ را پرداخت می‌کنند.

 

سرپرست امور آب و فاضلاب شهری گناباد در خصوص اعمال تبصره‌های قانونی نیز اظهار کرد: درج تبصره قانونی در قبوض آب مشتركان با هدف توسعه، اصلاح، تعویض و نگهداری طرح‌‌هاي آبرساني بوده و کمک موثری در تأمین‌کننده بخشی از این هزینه ها است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی