رييس اداره صنعت معدن و تجارت گناباد عنوان كرد
رشد 71 درصدی سرمایه گذاری در گناباد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: مجموع سرمایه گذاری در بخشهای صنعت، معدن و تجارت این شهرستان پارسال در مقایسه با سال 1393 با 71 درصد افزایش به 390 میلیارد ریال رسید.

 

eskenas

 

به گزارش صبح گناباد ، هادی ایزدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی این مدت با سرمایه گذاری در بخشهای صنعت، معدن و تجارت در گناباد در مجموع برای 618 نفر اشتغال ایجاد شد.

وی ادامه داد: میزان اشتغال ایجاد شده در این بخشها در سال 1395 در مقایسه با سال ماقبل 35 درصد افزایش نشان می دهد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: 250 هزار تن مواد معدنی شامل کائولن، بنتونیت، سنگ ساختمانی، پلیت، سلیس، شن و ماسه در این شهرستان استخراج شد.

وی افزود: همچنین در این مدت سه پروانه بهره بردای مواد معدنی به ارزش 12 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 25 نفر در گناباد صادر شد.

ایزدی ادامه داد: از مجموع سرمایه گذاری پارسال در گناباد 302 میلیارد ریال در بخش صنعت انجام و در این چارچوب با راه اندازی 15 واحد صنعتی برای 235 نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: 23 مورد جواز طرح توسعه واحدهای صنعتی به ارزش سرمایه گذاری 737 میلیارد ریال طی پارسال در این شهرستان صادر شد که با راه اندازی آنها در یک سال آینده برای 401 نفر اشتغال ایجاد می شود.

وی افزود: میزان سرمایه گذاری و تعداد صدور جواز تاسیس و طرح توسعه واحدهای صنعتی در این مدت در گناباد در مقایسه با سال 1394 به ترتیب 136 و 27 درصد رشد نشان می دهد.

ایزدی ادامه داد: 160 میلیارد ریال تسهیلات رونق نیز تولید به 16 واحد صنعتی دارای مشکل نقدینگی اعطا شد.
وی مجموع صادرات گناباد طی پارسال را نیز 7698 تن به ارزش چهار میلیون و 645 هزار دلار اعلام و بیان کرد: از این میزان 241 تن کالا به ارزش 170 هزار دلار بعد از راه اندازی مرکز ارزیابی و ترخیص گمرگ گناباد از همین طریق صادر شد.
172 واحد صنعتی در بخشهای صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، غذایی، شیمیایی و سلولزی در گناباد فعال است و برای راه اندازی این واحدها هزار و 273 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

فعالیت این تعداد واحد صنعتی در گناباد برای سه هزار و 284 نفر شغل مستقیم و دو برابر این تعداد به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

سه شهرک و ناحیه صنعتی با 447 هکتار زمین و 54 واحد فعال و 11 سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی