قاضی‌زاده هاشمی در جمع خبرنگاران:
همه پروژه های بهداشتی و درمانی در سطح کشور به اتمام رسیده است

PICT20151 9

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تقریبا همه پروژه‌های بهداشتی و درمانی نیمه تمام در سطح کشور به اتمام رسیده است.

 

به گزارش صبح گناباد، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی امروز در حاشیه بهره‌برداری از بیمارستان 320 تختخوابی علامه بهلول گنابادی در شهرستان گناباد در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گناباد یکی از دانشگاه‌های بسیار خوب ما است، اظهار کرد: مفتخر هستیم که امروز این بیمارستان مجهز با پرسنل بسیار خوب در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

 

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان دارای 320 تخت بستری بوده و قابلیت ارتقاء نیز دارد، افزود: دولت یازدهم حدود 80 میلیارد تومان در طول این چند سال جهت این پروژه آموزشی و درمانی هزینه کرده است.

 

وزیر بهداشت در خصوص اورژانس هوایی کشور نیز تصریح کرد: می‌بایست 45 پایگاه اورژانس هوایی را در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی می‌کردیم و تا به امروز حدود 30 مرکز راه‌اندازی شده و الباقی نیز تا پایان سال 96 بهره‌برداری خواهد شد.

 

هاشمی همچنین با اشاره به طرح تحول نظام سلامت نیز گفت: این طرح سه هدف مهم کاهش هزینه‌های پرداختی مردم، افزایش دسترسی و توسعه زیرساخت را داشت که البته همه این‌ها به طور نسبی محقق شده و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم اما بدون توقف در سراسر کشور در حال اجرا است.

 

وی اضافه کرد: دولت برای اینکه پرداختی مردم کمتر شود در قالب این طرح، هزار میلیارد تومان اعتبار صرف و در خصوص افزایش دسترسی نیز بالغ بر 12 هزار پزشک متخصص و فوق تخصص توزیع کرده که اکثر مناطق محروم و استان‌های مرزی بوده است.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در ابتدای آغاز به کار دولت اعلام کردیم که تا پایان این دولت، 21 هزار تخت بیمارستانی را تحویل می‌دهیم و من امروز خوشحالم ادعا بکنم که بیش از این تعداد را با کیفیت بالا تحویل داده‌ایم؛ آن هم در حالی که هر دولتی حداکثر 2000 تخت بیمارستانی تحویل داده و در دولت یازدهم این آمار بیش از 10 برابر شده است.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی