استاندار خراسان رضوی اعلام کرد:
رشد 26 درصدی تخت‌های بیمارستانی در خراسان رضوی

PICT20151 2

استاندار خراسان‌رضوی گفت: در حال حاضر با افتتاح بیمارستان علامه بهلول گنابادی، 6453 تخت بیمارستانی فعال در خراسان‌رضوی وجود داشته که یک رشد 26 درصدی را نشان می دهد.

 

به گزارش صبح گناباد، علیرضا رشیدیان امروز 19 فروردین‌ماه در مراسم افتتاح بیمارستان 320 تختخوابی علامه بهلول گنابادی که با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل سالن همایش‌های کوثر دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: تاکنون تعداد 1881 پروژه در حوزه بهداشت و درمان شامل خانه بهداشت، پایگاه سلامت، مرکز جامعه سلامت، اقامتگاه پزشک و آموزشگاه بهورزی به‌ غیر از بیمارستان‌‌ها در خراسان‌رضوی به بهره‌‌برداری رسیده است.

 

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در تداوم انقلاب اسلامی در حوزه عدالت و توسعه متوازن قدم‌های خوبی برداشته است، عنوان کرد: یکی از سیاست‌های دولت یازدهم اتمام پروژه‌‌های نیمه ‌تمام بوده و در این راستا 1330 پروژه نیمه ‌تمام در خراسان رضوی به پایان رسیده و 470 پروژه نیز در دست اجراست.

 

رشیدیان افزود: علاوه بر این پروژه‌‌ها در طرح‌‌های تجمیعی هفته دولت، دهه فجر و سفر رئیس ‌جمهور بیش از 6661 طرح و پروژه اقتصادی و عمرانی افتتاح ‌شده است.

 

استاندار خراسان‌رضوی تصریح کرد: گناباد یکی از قطب‌های مهم جمعیتی شرق کشور است و ظرفیت‌های زیادی برای توسعه داشته که مهمترین آن نیروی جوان، دانشمند و دانشجو بوده که سرمایه بزرگی محسوب می‌شود.

 

وی با بیان اینکه افتتاح بیمارستان علامه بهلول گنابادی هدیه دولت به مردم گناباد در بخش سلامت است، عنوان کرد: بیمارستان 15خرداد بیدخت حفظ شده و از ظرفیت آن برای خدمت به مردم گناباد در بخش دیگری استفاده می‌‌شود.

 

دغدغه مردم جهت پرداخت هزینه‌های درمانی کاهش یافته است

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسن صادقی‌نسب، امام جمعه گناباد نیز طی سخنانی اظهار کرد: یکی از خواسته‌‌های مقام معظم رهبری در حوزه بهداشت و درمان، عدم دغدغه بیماران از هر گونه دغدغه ‌ای جز بیماری ‌شان است که خوشبختانه این خواسته رهبری توسط روحیه جهادی وزیر بهداشت محقق شده است؛ آن هم در صورتیکه پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، دغدغه مردم جهت پرداخت هزینه‌های درمانی کاهش یافته است.

 

وی ادامه داد: آقای قاضی ‌زاده هاشمی با طرح ابتکاری نوآوران سلامت خدمت شایسته‌‌ای به مناطق محروم شد و با مساعدت در ساخت بیمارستان علامه بهلول گنابادی خدمتی ماندگار و بزرگ به مردم گناباد کرد که انشاءالله قرن‌ها از ثواب درمان بیماران بهره‌مند خواهند شد.

 

لزوم افزایش ماندگاری پزشکان متخصص در گناباد

 

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: با توجه به اینکه گناباد از مناطق کم برخوردار کشور بوده و چندان جذاب نیست، باید شرایط ماندگاری پزشکان متخصص در این شهرستان افزایش یابد.

 

حمید بنایی افزود: دانشگاه علوم پزشکی گناباد حدود 400 پرسنل بومی دارد که باید با استخدام رسمی این افراد امنیت شغلی را برای آنان فراهم کرد، چراکه مهاجرت از گناباد زیاد بوده و این امر نقش مهمی در ماندگاری مردم دارد.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت، پزشکان از مزایای این طرح بهره‌مند شده ‌اند، تصریح کرد: متاسفانه عدم پرداخت معوقات و اضافه ‌کار برای پرستاران نارضایتی ایجاد کرده است و امیدواریم با حل این مشکل، پرستاران نیز از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

 

گناباد می تواند یک میلیون نفر را زیر پوشش بهداشتی درمانی قرار دهد

 

در ادامه این مراسم فرماندار گناباد نیز بیمارستان علامه بهلول را بزرگترین پروژه قرن اخیر در گناباد دانست و بیان کرد: گناباد در جنوبی‌ترین قسمت خراسان‌رضوی واقع شده و می‌تواند حدود یک میلیون نفر را از نظر بهداشتی و درمانی تحت پوشش قرار دهد.

 

محمدعلی نبی‌پور با بیان اینکه تقویت این مجموعه درمانی یکی از خواسته‌های ما است، تأکید کرد: نگاه وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی گناباد ویژه بوده و بعد از طرح تحول نظام سلامت این نگاه بهتر شده و همچنین با حمایت‌هایی که شد این مجموعه بهداشتی درمانی به بهره‌برداری رسید.

 

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه علوم پزشکی گناباد با دانشگاه خاتم النبیین افغانستان گفت: کار خوبی که در این دانشگاه انجام می‌شود استفاده از فضای مجازی برای بهره‌برداری از علوم دانشگاه‌های خارج از کشور بوده که در بحث درمان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی