معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد:
حدود سه تن مواد غذایی فاسد در گناباد و بجستان کشف و معدوم شد

dr.alamiمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در راستای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی، از یکم اسفندماه 95 تا 13 فروردین جاری، 2970 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در شهرستان‌‌های گناباد و بجستان کشف و معدوم شد.

 

به گزارش صبح گناباد، علی عالمی با بیان این مطلب اظهار کرد: برنامه سلامت نوروزی به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و با هدف حفظ و ارتقای ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه از اول اسفندماه 95 تا 15 فروردین امسال به مدت 45 روز اجرا شد.

 

وی ادامه داد: حدود 1100 بازدید نیز در این مدت توسط اکیپ‌‌های بازرسی بهداشت از مراکز عرضه مواد غذایی انجام شده و در 43 روز نخست اجرای این طرح، 661 مورد بازدید از اماکن عمومی و 177 مورد بازدید از اماکن بین راهی صورت گرفت.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه در همین مدت 343 کارت تندرستی صادر شده است، اظهار کرد: 266 مورد نمونه‌ برداری ‌های مواد غذایی و میکروبی آب، 1204 کلرسنجی و 315 مورد یدسنجی از دیگر فعالیت‌های است که در این مدت توسط کارشناسان بهداشت در راستای طرح بسیج سلامت نوروزی انجام شد.

 

عالمی با اشاره به اینکه در این مدت 115 مورد شکایت بررسی شد، خاطرنشان کرد: 840 مورد برخورد با دوره‌گردها و 30 مورد بازدید از سامانه‌‌های آبرسانی از دیگر فعالیت‌‌های انجام شده در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی بود.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی