رئیس ستاد اجرائی خدمات سفر گناباد:
افزایش 20درصدی بازدید از قنات قصبه گناباد نسبت به مدت مشابه سال گذشته

ghanat1

رئیس ستاد اجرائی خدمات سفر گناباد با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز سال 96، بازدید از قنات قصبه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 20درصد افزایش داشت، گفت: تعداد 86 هزار نفر از اماکن گردشگری و تاریخی این شهرستان بازدید کرده‌اند که بیشتر میزان این بازدید از قنات جهانی قصبه صورت گرفته است.

 

به گزارش صبح گناباد، محمدعلی نبی‌پور با بیان این مطلب اظهار کرد: ظرفیت اسکان 3000 نفر در شبانه روز در شهرستان گناباد وجود دارد و از 28 اسفند ماه سال گذشته تاکنون حدود 87 هزار مسافر نوروزی در اماکن اقامتی پیش بینی شده این شهرستان شامل میهمانسرا، زائرسراهای امامزادگان و بقاع متبرکه، اقامتگاه بومگردی و خانه معلم اسکان یافته اند.

وی ادامه داد: افزایش کمی و کیفی پتانسیل ها در افزایش گردشگران و مسافران و همچنین افزایش مدت اقامت آنان تأثیر بسزایی دارد.

فرماندار گناباد با اشاره به افزایش بازدید گردشگران و مسافران نوروزی از آثار و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی گناباد و ماندگاری اقامت در این شهر، ثبت قنات قصبه به عنوان تنها اثر استان خراسان رضوی در فهرست آثار جهانی را در این زمینه بسیار موثر دانست.

نبی پور با بیان اینکه شهرستان گناباد را می‌توان به عنوان هدف گردشگری مذهبی قلمداد کرد، خاطرنشان کرد: در ستاد خدمات سفر مقرر شده که یک تور گردشگری مذهبی با محوریت امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان تشکیل شود که علاقه مندان بتوانند از این اماکن بازدید کنند.

وی عنوان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در سال جاری حائز اهمیت است، حضور جشنواره‌های مردمی و بازی‌های محلی در روستاهای مختلف بود که برای اولین بار توسط مردم انجام می‌شود.

رئیس ستاد اجرائی خدمات سفر گناباد تصریح کرد: برنامه ویژه‌ای که برای قنات قصبه نیز در نظر گرفته شده نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره غذای محلی و برنامه‌های آئینی در مجموعه این قنات بود که با استقبال مردم نیز مواجه شد، که همچنین می‌توان به برپایی بازارچه صنایع‌دستی در سه راهی مند، بیدخت و منزل علامه بهلول اشاره کرد.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی