حاشيه اي بر بازار پوشاك گناباد
بازار پوشاك عيدانه گناباد نتوانست مشتريانش را حفظ كند

مروري بر فعاليت فروشندگان صنف پوشاك گناباد در واپسين ايام سال 1395 از عدم موفقيت اين صنف در جذب مشتريان و خروج مبالغ هنگفتي از اين شهرستان به سوي مشهد حكايت ميكند.

 

pooshak

به گزارش صبح گناباد ، همه ساله جمع كثيري از مردم گناباد ( به ويزه در ماههاي شهريور و اسفند ) براي تهيه پوشاك مورد نياز خود عازم شهرهاي مجاور به وي‍ه مشهد مقدس ميشوند . به عقيده آنان اين حركت هم فال است و هم تماشا ! عده اي نيز در حاشيه زيارت مرقد مطهر امام هشتم ( ع ) سري هم به مراكز تهيه و توزيع پوشاك ميزنند و البته دست خالي هم بر نمي گردند .

 

( ن . م  ) در اين خصوص ميگويد : ماجرا از آنجا آغاز شد كه كاپشن چرمي در فروشگاه پوشاك يكي از آشنايان ديده بودم كه قرار شد با تخفيف وي‍ه 270/000 تومان آن كاپشن را بخرم تا اينكه در همان ايام در مشهد كار ضروري داشتم و اتفاقا همان كاپشن با همان كيفيت را در يكي از مراكز بزرگ مشهد ديدم . وقتي كه قيمت را پرسيدم ، تفاوت از زمين تا آسمان بود !

 

واقعا باورنكردني بود ! 110/000 تومان  ، كاپشن را گرفتم و خيلي دقت كردم كه همان جنس ، همان برند باشد و زدگي و پارگي نداشته باشد كه واقعا عينا همان جنس بود .

 

در نهايت همان كاپشن را 100/000 تومان خريدم يعني 170/000 تومان پايين تر از قيمتي كه دوستم اعلام كرده بود ! . او در ادامه گفت : من اعتقادات ناسيوناليستي شديدي دارم و معتقدم نبايد سرمايه از شهرستان بيرون برود ، ولي وقتي احساس ميكنم بعضي از كسبه گناباد اين تفكر را ندارند ، مجبور نيستم از گناباد خريد كنم .

 

( احمد . ك ) نيز همين ديدگاه را دارد . او ميگويد در سالهاي 94 و 95 مجموعا بيش از دو ميليون تومان پوشاك از مشهد تهيه كرده و اعتقاد دارد به همين اندازه نيز سود برده است !

 

وقتي اين موضوع را با يكي از فروشندگان پوشاك گناباد مطرح كردم ، او نيز تلويحا موضوع را تاييد كرد و گفت : شايد بعضي از هم صنفي هاي ما نسبت به مشتريان كم لطفي كنند  .

 

در نهايت اين روند نه به نفع اعضاي اتحاديه صنف پوشاك و نه به نفع اقتصاد گناباد است . اينكه مردم گناباد امروزه آدرس مراكز چند طبقه فلان ميدان مشهد را خيلي بيشتر و بهتر از فروشگاههاي ميدان امام و خيابان سعدي و خيابان امام گناباد ميدانند خطرناك است و بهتر است آن دسته از فروشندگاني كه شايد در حق مردم اجحاف ميكنند ، تا اعتماد عمومي كاملا سلب نشده است ، در اين رويه تجديد نظر نمايند .

 

البته ناظرين بازار نيز بايد كنترل محسوس و نامحسوس خويش را بيشتر نموده و اقدامات سازنده و موثري را در اين جهت انجام دهند .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی