رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد:
قنات قصبه گناباد، آماده بازدید گردشگران و مسافران نوروزی است

ghanat ghasabeh

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: قنات قصبه گناباد در ایام نوروز 96 آماده بازدید گردشگران و مسافران است.

 

علیرضا شناسایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این مطلب اظهار کرد: اجرای جشنواره و نمایشگاه بزرگ صنایع دستی و غذای محلی توسط بخش خصوصی در ایام نوروز 96 همراه با بازی‌های سنتی و برنامه‌های مفرح دیگر از جمله برنامه‌های ویژه‌ای است که در مجموعه قنات قصبه انجام خواهد شد.

 

وی نوروز 96 را در گناباد یک نوروز متفاوت دانست و اظهار کرد: به دلیل اینکه نوروز سال آینده از سمت رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به عنوان نوروز متفاوت نامگذاری شده است، در گناباد نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای این ایام در نظر گرفته شده است.

 

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گناباد افزود: در این شهرستان نیز جلسه ستاد اجرائی خدمات سفر با همین رویکرد برگزار و ادارات ذیربط برنامه‌های خود را اعلام کرده‌اند.

 

وی ادامه داد: هلال‌احمر برای استقرار پست‌های امدادی اقدام خواهد کرد؛ ضمن اینکه طرح آرامش بهاری نیز در امامزادگان و بقاع متبرکه اجرا خواهدشد.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد اضافه کرد: آموزش و پرورش نیز آمادگی خود را جهت پذیرش و اسکان 2600 نفر از مسافرین نوروزی در 10 مدرسه و هفت نمازخانه اعلام کرده است.

 

وی با بیان اینکه در روستاهای شهرستان نیز برنامه‌های ویژه‌ای اجرا خواهد شد، تصریح کرد: از سمت شهرداری گناباد نیز تعداد دو دستگاه اتوبوس برای برگزاری تورهای گنابادگردی ویژه گردشگران و مسافران در شهرستان اختصاص داده شده است.

 

شناسایی بیان کرد: پیگیری نقشه راهنما با رویکردی جدید و کاربردی که بیشتر اطلاعات خدماتی در اختیار گردشگران قرار گیرد، نصب پارچه و بنر، ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی در سه راهی مند، بیدخت و روستای ریاب، برگزاری جشنواره کویرنوردی توسط هیأت کوهنوردی، ایجاد سفره‌های هفت‌سین، آماده سازی روستای هدف گردشگری ریاب، استقبال از اولین مسافری که وارد شهرستان می‌شود، استقرار راهنما در محل موزه و پایگاهها، اجرای بازی‌های محلی و جشنواره غذاهای سنتی در روستاهای سنو، روچی، بیمرغ، روشناوند و زیبد، اجرای برنامه 13 بدر در پارک جنگلی قوژد و ورزش‌های باستانی در کاروانسرای قوژد توسط انجمن میراث فرهنگی این روستا و برگزاری تورهای گردشگری مذهبی ویژه مرقد علامه بهلول و امامزاده سلطان محمد عابد(ع) کاخک از جمله برنامه‌های این اداره برای نوروز 96 است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد عنوان کرد: از ساعات اولیه تحویل سال نیز آئین سنتی عمونوروز در سطح شهرستان برگزار و تا محل قنات قصبه نیز ادامه خواهد داشت.

نظرات   

 
0 # Guest 1395-12-29 05:04
ن والقلم ومایسطرون بدون تردید خبرنگاران زبان گویای جامعه هستند عید باستانی بهانهای شد تا ازتلاش بی وقفه بدون مزد وهمت ولای خبرنگاران انعکاس رویدادهای گناباد سپاس گذاری کنم

بی شک همدلی شما دوستان نقش ارزندهای در معرفی جایگاه گناباد وگنابادی ان طور که هست خواهد بود استمرار این تلاش گامی به سوی پیشرفت گناباد خواهد بود.

روزتان شاد وعیدتان جاودانه باد. دکتر صادقی بهابادی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی