فرماندار گناباد در جمع خبرنگاران:
قطع درختان با هیچ منطقی قابل توجیه نیست

nabipoor4

فرماندار گناباد با اشاره به قطع درختان توسط مردم و برخی دستگاه‌های اجرائی در این شهرستان گفت: قطع درختان با هیچ منطقی قابل توجیه نیست.

 

به گزارش صبح گناباد، محمدعلی نبی‌پور در نشست خبری که امروز 24 اسفندماه با حضور خبرنگاران در محل فرمانداری شهرستان گناباد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: در یک اقدامی از سوی مردم حدود 30 اصله درخت در کوچه باغ‌های اطراف قنات قصبه برای بهسازی جوی آب و دیوارکشی قطع که در این خصوص به جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی دستور داده شد که این موضوع را پیگیری کنند.

 

وی با بیان اینکه برخی دستگاه‌های اجرایی نیز در چند ماه گذشته در اقدامی مشابه نسبت به قطع درختان اقدام کرده‌اند، ادامه داد: با حمایت دادستان عمومی و انقلاب گناباد در صورت ادامه این‌ گونه اقدامات با متخلفین برخورد جدی می‌شود.

 

نبی‌پور مشارکت مردم را در حفظ و نگهداری منابع طبیعی مهم دانست و خاطرنشان کرد: با سرمایه‌ گذاری دولت در حوزه منابع طبیعی بدون مشارکت مردمی مشکلات این حوزه برطرف نمی‌‌شود.

 

فرماندار گناباد در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز بیان کرد: یکی از نقاط ضعف شورای اسلامی عدم اشراف و آگاهی اعضا به حدود اختیارات و وظایف بوده و در این راستا باید دوره‌‌های آموزشی برای آشنایی اعضای شوراها با قوانین و مقررات برگزار شود.

 

وی افزود: عدم آشنایی با قوانین و مقررات چالش جدی برای شوراها و دستگاه‌ های اجرایی بوده و سبب افزایش انتظارات اجتماعی نیز می ‌شود.

 

نبی‌پور محله گرایی و منطقه ‌گرایی را از مهم‌‌ترین نقاط ضعف شوراهای اسلامی گناباد برشمرد و تصریح کرد: این ضعف سبب شده که در مطالبه گری منافع محله و منطقه بر منافع کل شهرستان ارجحیت داده شود.

 

فرماندار گناباد تصریح کرد: همچنین سطح بالای سواد اعضای شوراهای شهرهای گناباد، کاخک و بیدخت به نسبت سایر شهرها از نقاط قوت شوراها بوده و سبب عمل کردن بهتر در تحلیل و مباحث مختلف شده است.

 

وی افزایش نشاط و شور در انتخابات برای افزایش مشارکت مردمی ضروری دانست و افزود: برای انتخابات سال آینده با توجه به حضور دانشجویان در گناباد برنامه ‌ریزی‌ها برای حضور نمایندگان و حامیان نامزدهای ریاست جمهوری در محیط‌‌های دانشگاهی انجام ‌شده است.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی