رئیس پایگاه انتقال خون گناباد اعلام کرد:
رشد 37 درصدی اهداکنندگان خون در گناباد

khoon1

رئیس پایگاه انتقال خون گناباد از افزایش 37 درصدی اهداکنندگان خون در سال 95 نسبت به سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش صبح گناباد، مجتبی تجلی با بیان این مطلب اظهار کرد: در سال 95 تا پایان نیمه اول اسفند‌ماه 6708 نفر جهت اهدای خون به پایگاه مراجعه و از این میان تعداد 5776 نفر موفق به اهدای خون شده‌اند.

 

وی ادامه داد: همچنین تعداد 2751 واحد از فرآورده‌های خونی به مراکز درمانی شهرستان و 6620 واحد به مرکز استان که همواره پذیرای تعداد زیادی از زائران و مجاوران امام هشتم است، ارسال شد.

 

رئیس پایگاه انتقال خون گناباد خاطرنشان کرد: 55درصد اهداکنندگان این پایگاه اهداکننده مستمر و 5.9 درصد بانوان بوده‌اند که تلاش در جهت مشارکت هرچه بیشتر بانوان از اهداف مهم سازمان انتقال خون است.

 

وی تصریح کرد: تعامل مثبت با نهادها و مسئولین، اصحاب رسانه و مردم نیکوکار شهرستان از دلایل توجه مردم گناباد به امر اهدای خون و رشد قابل ملاحظه خون‌گیری در این شهرستان است.

 

تجلی با بیان اینکه تقاضای من در روزهای پایانی سال توجه هرچه بیشتر به امر خداپسندانه اهدای خون در شهرستان و همچنین سایر مراکز اهدای خون استان است، عنوان کرد: با توجه به اینکه نیاز به فرآورده‌های خونی در مرکز استان به‌دلایل سفرهای نوروزی مهم و حیاتی خواهدبود.

 

رئیس پایگاه انتقال خون گناباد اظهار کرد: در سال 53 سازمان انتقال خون ایران با همت دکتر فریدون علا تاسیس و آغاز به کار کرد و در سال 63 اساسنامه آن به عنوان تنها مرجع خدمات انتقال خون کشور به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

 

وی با بیان اینکه از مهمترین وظایف آن آموزش آحاد مردم برای آشنایی با سازمان و ترغیب آنان به امر مقدس اهدای خون و خون‌گیری از داوطلبان اهدای خون است، عنوان کرد: پایگاه انتقال خون در شهرستان گناباد نیز از سال 70 به طور رسمی و مستقل آغاز به کار کرد و در سال 80 نیز ساختمان آن مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی