معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اعلام کرد:
طرح بسیج سلامت نوروزی در گناباد آغاز شد

dr.alamiمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: همزمان با سراسر کشور، طرح بسیج سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد آغاز به کار کرد.

 

به گزارش صبح گناباد، علی عالمی امروز، 17 اسفندماه در مراسم آغاز این طرح در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح، 30 بازرس در قالب 10 اکیپ بازرسی به صورت روزانه از ساعت 8 تا 20 در روزهای اداری و ایام تعطیل از اماكن عمومي، مراكز تهيه، طبخ و توزيع مواد غذايي، آرایشی و بهداشتی، اماكن بين راهي، ترمینال‌‌ها و رستوران‌‌های شهرستان ‌های گناباد و بجستان بازديد خواهند کرد.

 

وی با بیان اینکه در صورت وجود تخلف، برخورد قانوني مناسب با متخلفين اعمال می‌‌گردد، افزود: طرح بسیج سلامت نوروزی به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و با هدف حفظ و ارتقای ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه تا 15 فروردین سال آینده به مدت 45 روز اجرا می ‌شود.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به اینکه با نزدیک شدن سال جدید و ایام تعطیلات نوروزی، فعالیت اغلب اماکن عمومی و مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی نیز افزایش می‌یابد، بر اهمیت تشدید بازرسی‌ها و کنترل مواد غذایی تاکید و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح، کنترل و نظارت‌‌های بهداشتی بر اماکن اقامتی و تفریحی و مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی افزایش می ‌یابد.

 

عالمی با اشاره به اهمیت جلب مشارکت عمومی در برخورد جدی با متخلفان بهداشتی، تصریح کرد: مسافران نوروزی و شهروندان محترم می‌‌توانند در صورت مشاهده هر نوع تخلف و عدم رعایت مسائل بهداشتی، موضوع را به شماره تلفن‌های 190 ، 57220986 و  57223513 اطلاع دهند.

 

وی عنوان کرد: همچنین در این راستا مانور عملیاتی اکیپ‌های بازرسی طرح بسیج سلامت نوروزی در خیابان‌‌های سطح شهر گناباد برگزار شد.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی