زنگ درختکاری در گناباد نواخته شد

derazhtkari

طی مراسمی با حضور مسئولین و دانش آموزان، زنگ درختکاری در محل آموزشگاه فرزانگان گناباد نواخته شد.

 

به گزارش صبح گناباد، محمدعلی نبی‌پور، فرماندار گناباد در این مراسم با بیان اینکه درختکاری در عصر حاضر به عنوان یک دغدغه بین المللی مطرح است، اظهار کرد: امروزه در دنیا به طبیعت در کنار توسعه توجه جدی می‌شود و نظر دولتمردان برای حفاظت از منابع طبیعی این است که باید مردم را با طبیعت آشتی بدهیم و حفظ و حراست از منابع طبیعی را به خود مردم واگذار کنیم.

 

وی ادامه داد: فرهنگ ایرانی، فرهنگ حمایت از زمین و منابع طبیعی و باید دست به دست هم بدهیم که زمین را حراست کنیم، چراکه وظیفه همه ما حفظ و حراست از منابع طبیعی است.

 

فرماندار گناباد عنوان کرد: دانش آموزان به عنوان سفیرانی در درون خانواده و جامعه باید از طبیعت نگهداری کنند.

 

نبی پور دانش آموزان را تاثیرگذارترین قشر جامعه در توسعه جوامع دانست و خاطرنشان کرد: باید برای ایجاد حساسیت در بدنه اجتماعی، دانش آموزان را به عنوان سکان‌داران آینده کشور به میدان عمل وارد کرد و یکی از دلایل نواختن زنگ درختکاری در مدارس  حساس کردن مردم نسبت به منابع طبیعی و توجه به توسعه پایدار  است.

 

در ادامه این مراسم، مدیر آموزش و پرورش گناباد نیز طی سخنانی گفت: در دین مبین اسلام همواره به درختکاری توجه و توصیه شده و این خود بیانگر اهمیت بالای توجه به درخت و درخت کاری است.

 

سیدمحمد مهدوی ادامه داد: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی در شهرستان می‌طلبد تا یک بسیج همگانی برای توجه بیشتر به منابع طبیعی و حفظ و حراست از آن صورت پذیرد.

 

وی تصریح کرد: در تلاشیم تا شعار هر دانش آموز یک نهال را در دانش آموزان نهادینه کنیم چرا که معتقدیم بهترین راه فرهنگ سازی در جامعه توجه به دانش آموز و سپردن امور به آنهاست.

 

در پایان این مراسم چند اصله نهال توسط مسئولین شهرستان در محل آموزشگاه فرزانگان دوره اول کاشته شد.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی