فرماندار گناباد در گردهمائی هنرمندان:
نباید هنرمندان را محدود کرد

nabipoor 5

فرماندار گناباد گفت: نباید به دنیال ایجاد محدودیت برای هنر و هنرمندان باشیم.

 

به گزارش صبح گناباد، محمدعلی نبی پور در گردهمایی بزرگ هنرمندان و مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گناباد که به مناسبت آغاز هفته فرهنگ و هنر گناباد برگزار شد، با بیان اینکه هنر در ذات خود تعالی بخش است، اظهار کرد: هیچ فعالیت هنری به‌خصوص در جوامع مذهبی و دینی نمی‌تواند مسیر انحرافی داشته مگر اینکه مقلد حوزه‌هایی باشد که ریشه آن در خارج از این اجتماع است.

 

وی ادامه داد: در نتیجه هنری که ذاتا ایرانی است و با فرهنگ ایرانی عجین شده، هیچ‌گاه منحرف نمی‌شود و بایستی به آن بهاء داد.

 

فرماندار گناباد افزود: هنر چون ریشه در خلاقیت هر انسانی دارد پایه و اساس آن آزادی است و قطعا زمانی که هنرمند آزاد باشد خلاقیت وی بروز و ظهور بیشتری پیدا می کند و این هنر نیز جلوه بهتری در جامعه‌ای دارد که در آن جامعه آزادی بیشتری باشد.

 

نبی‌پور تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی آثار هنری در سطح بین‌المللی از نظر کیفی و کمی رشد کرد و به واسطه حرکتی بود که از انقلاب آغاز و امروز نتایج آن جلوه گر شده است.

 

وی عنوان کرد: در گناباد به عنوان یکی از مناطقی که هنر در درون و ذات مردم بوده و هست کارهای بسیار ارزشمندی انجام شده و این نشست یکی از مهمترین کارهایی است که باید خود هنرمندان به آن ارج نهند.

 

دولت یازدهم به هنرمندان اعتماد دارد

 

وی با بیان اینکه دولت یازدهم به هنرمندان اعتماد دارد، گفت: یکی از مهمترین کارهایی که در دولت یازدهم در بحث هنر و هنرمندان آغاز و به عنوان یک تعهد در حال انجام است، این است که سعی می شود که حوزه هنر به خود هنرمندان واگذار شود.

 

فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: اگر دولت موضوع ممیزی حوزه فرهنگ و هنر را مطرح می کند تنها به همین واسطه بود که این اعتماد بین هنرمندان و مسئولین ایجاد شود.

 

تا پایان برنامه ششم هیچ مسجدی بدون کانون نخواهد بود


مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌رضوی گفت: تلاش می شود که تا پایان برنامه ششم هیچ مسجدی بدون کانون نباشد و روستاهای بالای 1000 خانوار باید دارای کانون باشند.

 

محمدحسین عبدالهی نیز با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت اداره کننده کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیست، بلکه تنها حمایت کننده است و اصل کار به دست مردم در کانون‌ها به انجام می‌رسد.

 

وی با بیان اینکه شهرستان گناباد با داشتن 95 کانون فرهنگی هنری ظرفیت مناسبی برای انجام فعالیت‌های هنری دارد، ادامه داد: امیدواریم با راه اندازی ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون‌های مساجد در شهرستان گناباد از ظرفیت سایر نهادها برای تقویت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استفاده کنیم.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌رضوی همچنین بیان کرد: از شهردار گناباد می‌خواهیم که درصدی از درآمد شهرداری را به کتابخانه‌های مساجد اختصاص دهند.

 

در ادامه ناصر نبی زاده قائم مقام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز گفت: هنر و فرهنگ عناصر برتری ما ایرانی هاست.

 

وی ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری هفته فرهنگی هنری گناباد افزود: در انجمن سینمای جوان گناباد، فیلم کوتاه یک سبک است و بایستی یک همایش و نشست علمی را پیرامون این سبک تعریف کنیم.

 

قائم مقام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در روند واگذاری فعالیت‌ها به هنرمندان در خراسان رضوی گام های موثری برداشته است.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی