رییس مرکز رشد فناوری گناباد عنوان کرد ؛
ماموریت اصلی مراکز رشد فناوری برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه است

رییس مرکز رشد فناوری گناباد گفت : ماموریت اصلی مراکز رشد فناوری برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه است .

 roshd

 

به گزارش صبح گناباد ، رییس مرکز رشد فناوری شهرستان گناباد در نشست خبری با جمعی از خبرنگاران این شهرستان با اشاره به این نکته که خروجی دانشگاهها علم است و لازمه صنایع فناوری است ، گفت : مراکز رشد ، مهارتهای تبدیل علم به فناوری را به دانشجویان می آموزد تا آنها بتوانند با تجاری سازی ایده های دانش بنیان خود وارد چرخه صنعت شوند . بنابراین میتوان گفت که ماموریت اصلی مراکز رشد فناوری تحقق بخشیدن به شعار ارتباط بین صنعت و دانشگاه است .

 

علیرضا جاوید عربشاهی هدف از راه اندازی مرکز رشد جوار دانشگاهی را آشنایی دانشجویان با زمینه های کسب و کار و تبدیل دانش تئوریک به ایده های فناورانه برای کارآفرینی دانست و گفت : نقش مراکز رشد ، شناسایی ایده های خلاقانه ، آموزش ، بررسی کارشناسی طرحهای ارائه شده ، بخصوص در زمینه تناسب بین تولید و بازارفروش ، ایده پروری و حمایت اولیه برای ورود واقعی به عرصه تولید است تا آنجا که مراکز رشد را به انکوباتوری تشبیه کرده اند که ایده های نوپا برای مدتی از سوی این مراکز حمایت و هدایت شده و پس از بالندگی و خودکفایی ، بصورت مستقل به فعالیتشان ادامه میدهند .

عربشاهی همچنین از پذیرش 52 شرکت در این مرکز تا ابتدای سال 1395 خبرداد و افزود تا کنون در حدود 10 رشد از این تعداد رشد یافته و مستقل شده اند و مابفی تحت حمایت مرکز رشد هستند .

 

رییس مرکز رشد فناوری گناباد با اشاره به اینکه کارشناسان آن مرکز در سایر حوزه های توسعه ای شهرستان که از اهداف ذاتی مراکز رشد نیستند نیز وارد شده اند ، گفت دو طرح اساسی کاهش شوری و سختی آبهای کشاورزی و شناسایی و کنترل کانونهای خیزش ریزگردها در دستور کار قرارگرفته و تا کنون درحدو 11 جلسه کارشناسی با حضور مسئولان و ادارات ذیربط برگزار شده است .

 

عربشاهی خاطرنشان کرد براساس آمارهای اعلام شده ، آمار بیکارانی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند ، در حدود 10 برابر کسانی است که تحصیلات آکادمیک ندارند ، به همین منظور مرکز رشد فناوری گناباد سامانه ای برای شناسایی فارغ التحصیلان متقاضی کار راه اندازی کرده و تعدادی از آنها نیز توسط شرکتهای دانش بنیان تحت پوشش مرکز رشد جذب بازار کار شده اند .

 

در این نشست همچنین تفاهم نامه همکاری بین مرکز رشد فناوری گناباد و دانشگاه علمی - کاربردی کاخک به امضا رسید که به موجب این قرارداد ، دفتر نمایندگی رشد فناوری بخش کاخک در محل آن دانشگاه راه اندازی خواهد شد .

 

در پایان نیز خبرنگاران بدون اطلاع قبلی در محل یکی از شرکتهای دانش بنیان مستقر در مرکز رشد حاضر و از بخشهای مختلف کارگاهی آن شرکت بازدید و با روند کار آشنا شدند .

 

مدیر این شرکت دانش بنیان گفت در حال حاضر مشغول تولید چراغهای هوشمند ی هستیم که مصرف برق ادرات ، کارخانجات و منازل را تا 70% کاهش میدهد . تولید دستگاه کنترل هوشمند خودرو نیز از جمله تولیدات این شرکت است که مورد استقبال کاربران قرار گرفته است .

 

هادی زنده دل اما از مسئولان گمرک گلایه مند است ، او میگوید یک محموله اقلام وارداتی اولیه او علیرغم داشتن مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی و دستور مستقیم معاونت محترم ریاست جمهوری ، حدود 90 روز است که بدلایل نامعلوم بلاتکلیف مانده است .

 

این جوان کار آفرین از برخی مسئولان گناباد نیز گلایه مند است . او میگوید مسئولان یکی از ابنیه بزرگ در حال احداث شهرستان حاضر به انعقاد قرارداد با او نشده اند، این در حالی است که همواره شعار حمایت از تولید ملی میدهیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی