رئیس دانشگاه خاتم ‌النبیین (ص) افغانستان:
بیشترین نیازمندی افغانستان در عرصه علوم پزشکی و فنی است

sajadi afghanestan

رئیس دانشگاه خاتم ‌النبیین (ص) افغانستان گفت: تاکنون بیشترین تمرکز این دانشگاه در امضای تفاهم‌نامه در حوزه علوم انسانی و علوم اجتماعی بوده درحالی ‌که بیشترین نیازمندی و تبادل علمی این کشور در عرصه علوم پزشکی و علوم فنی است.

 

سید عبدالقیوم سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان این مطلب گفت: امیدواریم در حوزه بهداشت فراتر از تفاهم ‌نامه تشریفاتی، قدم ‌هایی عملی برای ارتقای وضعیت علمی دانشجویان دانشگاه خاتم‌ النبیین(ص) افغانستان و مطرح‌ شدن جایگاه دانشگاه علوم پزشکی گناباد در افغانستان برداشته شود.

 

وی با بیان اینکه افغانستان همانند بسیاری از کشورهای جهان سوم، سیاست زده است، تصریح کرد: یکی از اقدامات دانشگاه خاتم‌ النبیین تعامل علمی با کشورهای منطقه به‌ منظور جلوگیری از برداشت‌‌های سیاسی نادرست بود که در این راستا ایران جایگاه متفاوت و خاصی دارد.

 

سجادی خاطرنشان کرد: وجود کشورهای غربی در افغانستان فضای سکولاریسمی و لیبرالیستی ایجاد کرده است، به همین دلیل برخی‌‌ها تصور می‌‌کردند که با توجه به حضور غربی‌‌ها در کشور افغانستان، دانشگاه خاتم ‌النبیین (ص) باید با رویکرد فرهنگ غربی اداره شود اما رویکرد دینی در این دانشگاه حاکم است به‌ گونه‌‌ای که 55درصد دانشجویان این دانشگاه اهل سنت هستند.

 

رئیس دانشگاه خاتم‌ النبیین (ص) افغانستان اضافه کرد: این دانشگاه دارای قدمت 11 ساله بوده و هم اکنون تعداد 5000 دانشجو در 11 رشته تحصیلی با 9 دانشکده و 77 عضو هیئت‌ علمی مشغول به تحصیل هستند.

 

سجادی همچنین با اشاره به اینکه بر اساس فرامین قرآن نجات جان یک انسان مؤمن بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: باید برای نجات انسان و خشکاندن رشد جریان‌‌های تکفیری در منطقه ، کشورهای اسلامی از ظرفیت‌‌های یکدیگر استفاده کنند، چراکه این اقدام بزرگ‌ترین جهاد برای رضای خداوند محسوب می‌شود.

 

رئیس دانشگاه خاتم‌ النبیین (ص) افغانستان تأکید کرد: امروز دشمنان اسلامی برای ایجاد اختلاف در بین مسلمانان پروژه اسلام هراسی را با ایجاد جریانات القاعده و داعش دنبال می ‌کنند تا اسلام را دینی غیراخلاقی، زن‌ ستیز و خشن معرفی نمایند و این اقدام دشمنان در کشورهای منطقه توسط یک عده مسلمان نماهای جاهل در حال پیاده‌ سازی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی