رييس مركز آموزش عالي علمي - كاربردي شهرداري كاخك عنوان كرد ؛
امكان جذب 400 دانشجوي جديد در مركز آموزش عالي علمي كاربردي كاخك فراهم شد

رييس مركز آموزش عالي علمي - كاربردي شهرداري كاخك در نشست خبري با خبرنگاران گفت : دانشگاه علمی کاربردی کاخک گناباد  در بهمن ماه جاري قابلیت پذیرش چهارصد دانشجو در این دانشگاه را دارد.

 neshastekhabari

 

به گزارش صبح گناباد ، رضا مقیمی کاخکی رییس دانشگاه علمی کاربردی کاخک در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه این دانشگاه مجوز پذیرش دانشجو برای بهمن ماه 1395 در پنج رشته دریافت کرده است گفت : رشته های کار دانی امور دهیاری و شوراها ،کار دانی عمران -امور پیمانها ،کار دانی فنی اوری اطلاعات - گرایش خدمات الکترونیک شهر ،کار دانی فنی معماری _معماری شهری و کارشناسی مهندسی فنی اوری اطلاعات -خدمات رایانه ای در شهر رشته هایی هستندکه مجوز پذیرش دانشجو دریافت شده است.

 

وی افزود : مركز آموزش عالي علمي كاربردي كاخك وابسته به موسسه آموزش عالي مديريت شهري و روستايي كشور است و تحت نظارت دانشگاه جامع علمي - كاربردي كشور قرار دارد و مجوز اوليه  این دانشگاه در سال 1390 صادر و در نه رشته تحصیلی در سال 1391 دانشجو پذيرفته است.

 

رییس دانشگاه علمی کاربردی کاخک با بیان اینکه در هنگام  پذیرفتن مسوولیت دانشگاه علمی کاربردی ، مجوز پذیرش دانشجو لغو شده بود گفت : پس از اين رخداد ، رايزنيهاي گسترده اي براي احياي اين مركز صورت گرفت  که منجر به صدور مجوز جذب دانشجو  براي بهمن ماه امسال شد .

 

مقیمی کاخکی افزود : هم اکنون بیست و شش دانشجو مشغول به تحصیل هستند که اگر مجوز پذیرش دانشجو صورت نمی گرفت این دانشگاه در خرداد سال نود شش تعطیل می شد.

 

رييس دانشگاه علمي كاربردي كاخك با اشاره به اين نكته كه يكي از نواقص اساسي اين مركز عدم برخورداري از فضاي آموزشي مناسب بوده است ، ضمن تقدير از اقدام خداپسندانه  پدر شهيد حسن يحيي زاده و مرحوم هادي يحيي زاده ، كه در جمع خبرنگاران حضور داشت ، گفت : اگر اين خير محترم 600 متر مربع فضاي آموزشي احداث و به اين مركز اهدا نكرده بود ، با شرايط فعلي امكان ادامه فعاليت اين مركز متصور نبود .

 

او همچنين از مساعتهاي نماينده محترم شهرستان ، فرماندار محترم گناباد و رييس هيئت امناي اين مركز ، رييس و كارشناسان دانشگاه جامع علمي - كاربردي كشور و استان خراسان رضوي ، ائمه محترم جمعه گناباد و كاخك ، رياست و كارشناسان موسسه آموزش عالي مديريت شهري و روستايي وزارت كشور و شوراي اسلامي و شهردار محترم كاخك كه در اين راستا نهايت همكاري را داشتند تشكر و ابراز اميدواري كرد در آينده نيز اين هم افزايي براي توسعه وجود داشته باشد .

 

وی با تاکید بر این نکته که دانشگاههاي نسل اول فقط آموزش محور بوده و دانشگاههاي نسل دوم نيز با ماموريت پاسخگويي به نيازهاي روز جامعه فعاليت ميكردند ، افزود نسل سوم دانشگاههای دنيا كه دانشگاه علمي كاربردي هم با الگو گيري از دانشگاههاي نسل سوم تاسيس شده است ، توانمندسازي و ارتقاء دانش فني و تخصصي دانشجويان براي خودكفايي و ورود سريع به بازار كار را در دستور قرار داده اند به همين دليل دانشگاههاي علمي - كاربردي را دانشگاه كار آفرين ميدانند ، گفت :حتی امروز در جهان نسل چهارم دانشگاهها با رصد تحولات علمي آينده   محتوای درسی خود را نتظیم کنند که ما نیز باید به این هدف نیم نگاهی داشته باشیم.

 

رییس دانشگاه علمی کاربردی کاخک با بیان اینکه در دانشگاههای کار آفرین بین آموزش و مهارت ارتباط محکمی برقرار می شود افزود: در دانشگاههای کار آفرین برای هر واحد تئوری  در هر نيمسال 16ساعت درس برنامه ریزی شده است در صورتیکه همان دانشجو دویست و چهل ساعت کار ورزی انجام می دهد.

 

مقیمی گفت: برای پیشبرد اهداف آموزشی و مهارتی با مرکز رشد فناوری گناباد نیز هماهنگی های لازم انجام شده است و بزودي تفاهم نامه اي نيز با آن مركز به امضا خواهد رسيد .

 

وی افزود : قرار است با واحد هاي صنعتی مستقر در شهركهاي صنعتي کاخک و گناباد نیز تفاهم نامه هایی امضا شود تا آنها نیز در یک رابطه دو طرفه از وجود دانشگاه منتفع شود همچنین این واحد های تولیدی می توانند نيروهاي مورد نياز خود را از بين فارغ التحصيلان كارآزموده و واجد شرايط اين مركز انتخاب نمايند همچنين امكان حضور دانشجويان در عرصه هاي واقعي كار نيز فراهم شده و حركتي خواهد بود در جهت تحقق شعار ارتباط بيشتر صنعت و دانشگاه .

 

رییس دانشگاه علمی کاربردی کاخک با بیان اینکه  105 نفر از دانشجويان این دانشگاه تا كنون فارغ التحصیل شده اند گفت : اکنون نیز 43 نفر در حال انجام مراحل فارغ التحصیلي هستند.

در پايان نيز خبرنگاران حاضر در اين نشست ، از كلاسها و كارگاهها و ساير بخشهاي اداراي آموزشي بازديد كردند .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی