صبح امروز 21 بهمن صورت گرفت
بازديد حجه الاسلام رييسي از پروژه در حال احداث كتابخانه آستان قدس در گناباد

حجه الاسلام رييسي ، توليت آستان قدس رضوي ، در جريان بازديد از پروژه در حال احداث كتابخانه آستان قدس در شهر گناباد گفت : وجود بیش از ۱۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی و مراکز حوزوی متعدد، وجود یک کتابخانه مجهز و غنی برای تحقیق، علم‌افزایی و پژوهش را ضروری می‌کند.

 

raeisi

 

به گزارش صبح گناباد به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، صبح امروز، ۲۱ بهمن‌ماه در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی پروژه کتابخانه آستان قدس در گناباد گفت: احداث این کتابخانه در شهر گناباد در راستای اقدامات فرهنگی آستان قدس رضوی برای شهرهای استان خراسان بزرگ است.


تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه علم و علم‌آموزی در مجموعه‌ای که به نام عالم آل محمد(ص) است، برکت خاصی خواهد داشت، اظهار امیدواری کرد که این مجموعه به یک مرکز فرهنگی، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی برای فرهیختگان و دانش‌پژوهان این شهرستان تبدیل شود.

ضرورت وجود یک کتابخانه مجهز و غنی در گناباد

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی تصریح کرد: وجود بیش از ۱۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی و مراکز حوزوی متعدد، وجود یک کتابخانه مجهز و غنی برای تحقیق، علم‌افزایی و پژوهش را ضروری می‌کند.


وی با بیان اینکه این کتابخانه به عنوان یک باشگاه فکری برای جوانان منطقه، حلقه دانش‌پژوهی دانشگاهی و حوزوی شهرستان گناباد را تکمیل خواهد کرد، گفت: انتساب این کتابخانه به امام رضا(ع) علاوه بر برکت خاص آن، از طریق ایجاد ارتباط با کتابخانه آستان قدس که از مهم‌ترین و بهترین کتابخانه‌های ایران و جهان اسلام است، می‌تواند بر غنای کتابخانه آستان قدس در گناباد بیفزاید.

وی با بیان اینکه بر اساس نیاز منطقه و موقوفات آستان قدس در مناطق مختلف، کارهای فرهنگی را انجام می‌دهیم، ابراز کرد: در کنار کارهای فرهنگی به مسئله رفع نیاز نیازمندان هم توجه ویژه‌ای داریم و گرچه اصل این قضیه بر عهده دولت است، ولی قطعا گام برداشتن در مسیر رفع نیاز نیازمندان، رضایت حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) را نیز به دنبال خواهد داشت.

بهلول یک عالم مجاهد، سخت‌کوش، ریاضت‌کشیده و خودساخته بود

تولیت آستان قدس رضوی از بهلول به عنوان شخصیتی که نام او همراه با مسجد گوهرشاد شناخته می‌شود، یاد کرد و گفت: بهلول یک عالم مجاهد، سخت‌کوش، ریاضت‌کشیده و خودساخته بود که حقیقتاً نقش مهمی در جریان مسجد گوهرشاد علیه مستکبران داشت.

 

احداث کتابخانه آستان قدس رضوی در گناباد در زمینی به مساحت ۲۱۰۰ مترمربع


محسن اسماعیلی، مدیرعامل سازمان عمران و توسعه خراسان آستان قدس رضوی هم در حاشیه این بازدید گفت: کتابخانه آستان قدس رضوی در زمینی به مساحت ۲۱۰۰ مترمربع و زیربنایی در حدود ۱۰۰۰ مترمربع با هزینه‌ای بالغ‌ بر ۲۰ میلیارد ریال در قالب ساختمان اصلی و محوطه آن در مدت ۱۴ ماه احداث می‌شود.


احداث کتابخانه در گناباد در راستای اقدامات فرهنگی آستان قدس است

وی افزود: طبقه همکف کتابخانه امام رضا(ع) گناباد شامل سالن مطالعه و مخزن کتاب آقایان، نمازخانه، سمعی و بصری، مطبوعات و سرویس بهداشتی و طبقه اول شامل سالن مطالعه و مخزن کتاب خواهران، مدیریت، نمازخانه، سرویس بهداشتی، آبدارخانه، انبار و اتاق چندمنظوره می‌شود.


اسماعیلی اظهار کرد: در محوطه این کتابخانه، علاوه بر پارکینگ، فضای سبز و آب‌نما، فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی به مساحت ۱۲۰ مترمربع احداث می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی