بزرگترین مجتمع آموزشی جنوب خراسان‌رضوی در گناباد افتتاح شد

IMG 6399

طی مراسمی با حضور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور، بزرگترین مجتمع آموزشی جنوب خراسان‌رضوی در گناباد به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش امروز 17 بهمن‌ماه در آئین افتتاح مجتمع بزرگ آموزشی شهید بهشتی گناباد، با بیان اینکه فضاهایی که برای آموزش و پرورش ساخته می‌شود، نباید در مدت محدود فرسوده شود، گفت: هر فضایی که برای آموزش و پرورش ساخته می‌شود، بایستی 150 تا 200 سال عمر مفید داشته باشد و همچنین وسائل و تجهیزاتی که استفاده می‌شود نیز نباید در طولانی‌مدت دچار مشکل شود.

 

محمدتقی نظرپور ادامه داد: در دولت یازدهم 6241 پروژه با 34 هزار کلاس درس به بهره‌برداری رسیده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه نباید مدارس غیرمقاوم و غیراستاندارد داشته باشیم، خاطرنشان کرد: مدرسه باید انگیزه دانش‌آموزان را بیشتر کرده و اگر مدرسه بانشاط و خوب می‌خواهیم بایستی در و دیوار مدرسه را حساب شده ساخته و استانداردهای لازم رعایت شود.

 

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به تعهد 900 میلیارد تومانی خیرین در سال 95، عنوان کرد: دولت نیز 200 میلیارد تومان تعهد نموده که بایستی مجلس شورای اسلامی ردیفی که به عنوان 50درصد سهم دولت است را کمک دولت کنند و اگر تعهدی که دولت دارد به موقع عملی شود، خیرین دلگرم می‌شوند و بدین ترتیب مشکلات مناطق دورافتاده و محروم کشور مرتفع می‌شود.

 

آموزش و پرورش نیاز به توجه بیشتر دارد

 

در ادامه، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی نیز در این مراسم با بیان اینکه آموزش و پرورش نیاز به توجه بیشتر دارد، گفت: زمانی می‌توان به توسعه پایدار و همه جانبه رسید که آموزش و پرورش در صدر مسائل کشور قرار گیرد، بر همین اساس به همت مجلس شورای اسلامی این اتفاق رخ خواهد داد.

 

علیرضا کاظمی با اشاره به شعار استقلال آزادی، جهموری اسلامی اظهار کرد: امروز اگر قرار باشد انقلاب و نظام ما مسیر خود را طی کند، این شعار باید یکی از شاخص‌های اصولی انقلاب و نظام باشد.

 

وی ادامه داد: به برکت دولت تدبیر و امید با مشی اعتدال و عقلانیت فضای همدلی، همگرائی و وحدت در جامعه شکل گرفته و این نوع مشی می‌تواند بستر تحقق این شعار را به معنای واقعی مهیا کند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی مردم در رأس حاکمیت دانست و تصریح کرد: تحقق جمهوری اسلامی و تدام آن مبتنی بر مشیی است که در آن مشی بر وحدت و همگرائی و پرهیز از افراط و تفریط بوجود آمده باشد و امروزه به برکت خون هزاران شهید و زحمات و تلاش‌های رهبر معظم انقلاب و به واسطه نعمت حرکت جمهوری اسلامی بر مدار تدبیر و اعتدال در همه حوزه‌ها نقش مؤثری را ایفا کرده است و تمام این موفقیت‌ها محصول این مسیری طی شده است.

 

فرماندار گناباد نیز در این مراسم با تأکید بر توجه بیشتر به حوزه آموزش و پرورش عنوان کرد: آموزش عالی در گناباد پیشرفت خوبی داشته و این پیشرفت مدیون آموزش و پرورش است؛ چرا که استارت شکل‌گیری واحدهای آموزش عالی بر عهده معلمان آموزش و پرورش است.

 

محمدعلی نبی پور گفت: در دهه اخیر با مشکلات اقلیمی که ایجاد شده با یک تحرک جغرافیایی  خاص و یک پراکنش نامتوازن جمعیتی در منطقه گناباد مواجه هستیم که باعث ایجاد مشکلاتی برای آموزش و پرورش شده است.

 

وی افزود: از طرفی در بعضی از شهرها با تراکم جمعیتی دانش آموزی و در برخی از روستاها با خالی شده فضاهای آموزش مواجه و این مشکلاتی برای فضاهای آموزشی بوجود آورده و لذا بایستی به سمتی حرکت کنیم که هم به نوسازی فضاهای آموزشی بپردازیم و هم از نظر جمعیتی آن فضاها ساماندهی شود.

 

فرماندار گناباد اضافه کرد: در سال‌های اخیر و سال آینده بیش از 50درصد نیروهای آموزش و پرورش بازنشسته شده و می‌شوند و در این خصوص بایستی حتما برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته و از نیروهای جوان برای تکمیل ظرفیت این مجموعه‌های آموزشی استفاده شود.

 

در ادامه مدیر آموزش و پرورش گناباد نیز طی سخنانی گفت: گناباد اولین شهرستان خراسان‌رضوی بوده که جشن برچیدن بخاری در آن برگزار شده و تمام فضاهای آموزشی از شوفاژ در آن استفاده می‌شود، اما جهت نگهداری نیازمند اعتبار هستیم.

 

سیدمحمد مهدوی اظهار کرد: مجتمع آموزشی شهید بهشتی با اعتباری بالغ بر 52 میلیارد ریال با زیربنای 4110 مترمربع و ۱۴ کلاس درس، ۱۴ اتاق اداری، پنج کارگاه، دو آزمایشگاه، یک نمازخانه، یک کتابخانه و یک سالن ورزشی نیز با زیربنای 1335 مترمربع از محل اعتبارات دولتی بازسازی به بهره‌ ‌رداری رسید.

نظرات   

 
+1 # همشهری 1395-11-18 16:21
سلام

چرا اونیکه این بودجه رو گرفت ازش اسمس نیست
عکسی نیست

هر چند که دورش تموم شده باشه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # AHMAD 1395-11-19 06:16
۱۴ کلاس درس، ۱۴ اتاق اداری، پنج کارگاه، دو آزمایشگاه، یک نمازخانه، یک کتابخانه و یک سالن ورزشی نیز با زیربنای 1335 مترمربع از محل اعتبارات دولتی!!!!!!!!!!!!!

آیا این عدالته که به گفته آقای مهدوی مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد گفت: در حال حاضر چهار مدرسه در روستاهای گناباد وجود دارد که دانش‌آموزان آن در کانکس درس می‌خوانند. و 5.2 میلیارد فقط برای 200 تا 300 دانش آموز هزینه بشه؟؟؟؟؟؟؟؟

http://gonabadnews.com/1395/05/03/13269.html
می شد 5 یا 6 مدرسه با این اعتبار ساخت
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی