مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی:
گناباد بهشت تعلیم و تربیت استان است

alireza kazemi

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی گفت: شهرستان گناباد به قطب مهم فرهنگی و آموزشی کشور تبدیل شده و به واسطه زحمات معلمان و مدیران، بهشت تعلیم و تربیت خراسان‌رضوی و سرآمد آموزش و پرورش استان است.

 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا کاظمی در حاشیه بهره‌برداری از بزرگترین مجتمع آموزشی جنوب خراسان‌رضوی در گناباد در جمع خبرنگاران، با بیان این مطلب اظهار کرد: میزان فضاهای آموزش عالی، علاقه مردم به تعلیم و تربیت، قبولی‌های دانش آموزان گنابادی در دانشگاه‌های مطرح کشور، شاخص‌های آموزشی که شامل معدل، درصد قبولی و پوشش تحصیلی دانش آموزان است و همچنین موفقیت‌های آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی و... شاخص‌هایی است که در مجموع شهرستان گناباد را در خراسان‌رضوی در رأس قرار داده است.

 

وی در خصوص سرانه فضاهای آموزشی در استان نیز خاطرنشان کرد: خراسان‌رضوی با میانگین کشوری در حدود یک متر پایین‌تر بوده اما در تلاش هستیم که با مشارکت خیرین این رقم را افزایش دهیم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه این استان بیشترین نرخ مشارکت خیرین را در کشور دارد، تصریح کرد: میانگین مشارکت خیرین در ساخت فضاهای آموزشی در استان 30 درصد بوده؛ در حالی که در کشور این رقم 20درصد است.

 

کاظمی افزود: از زمان تأسیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز بیش از 1000 میلیارد تومان به آموزش و پرورش کمک شده و هر سال نیز به طور متوسط بین 80 تا 100 میلیارد تومان در توسعه و نوسازی مدارس به آموزش و پرورش کمک می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در تعداد محدودی از مدارس روستاهای استان از بخاری نفتی استفاده می‌شود و برنامه‌ریزی داریم که به طور 100 درصدی این بخاری‌ها نیز جمع آوری شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی عنوان کرد: از مهمترین خدمات دولت در طی این چهار سال مجهز نمودن بیش از 3000 کلاس درس در استان به سیستم گرمایشی بوده که این میزان با اعتبار 100 میلیارد تومان انجام شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی