رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور:
48درصد مدارس کشور نوسازی و مقاوم سازی شده است

nazarpoorرئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: 48درصد مدارس در سطح کشور نوسازی و مقاوم سازی شده و 52درصد دیگر مانده که در برنامه پنج ساله انجام خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدتقی نظرپور در حاشیه بهره‌برداری از مجتمع آموزشی استعدادهای درخشان شهیدبهشتی گناباد در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه مدارسی با معماری بومی مناطق مختلف ساخته شود، اظهار کرد: اگر معماری مدارس با معماری بومی هر منطقه خوانایی داشته باشد، ماندگاری این مدارس بیشتر شده و نسل‌های آتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

وی با اشاره به اینکه معماری مدارس بسیار در آموزش دانش‌آموزان اثر دارد، تصریح کرد: اگر زمین مناسبی در اختیار مجموعه ساخت و ساز نوسازی هر شهرستان قرار گیرد به صورت مجتمع آموزشی می‌توان این مجموعه را احداث کرد که همه امکانات شامل کلاس درس، کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی، استخر، کتابخانه، نمازخانه و سایت کامپیوتری را داشته باشد.

 

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر مدارس با دوام، ایمن و مقاوم و با دیدگاه 150 تا 200 سال عمر مفید ساخته شود دیگر نیازی نخواهد بود که مدارسی با عمر 30 الی 40 سال را تخریب و نوسازی نمائیم.

 

نظرپور تصریح کرد: باید ابتدا ساختمان‌هایی که مقاوم نیستند را مقاوم سازی کرد و در کنار آن بعضی از مدارسی را که قابل مقاوم سازی نیست را تخریب کرد و همچنین مدارسی که ساخته شده امکانات و تجهیزات آن را به اندازه کافی فراهم کرد.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: از مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که 100درصد ردیف‌هایی که برای نوسازی و تجهیز مدارس کشور در نظر گرفته می‌شود در 6 ماهه اول سال تخصیص داده شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی