توسط دانشگاه علمي كاربردي كاخك صورت گرفت ؛
صعود زمستاني به سياه كوه كاخك به ياد شهداي دانشجوي گناباد

همزمان با ايام الله دهه فجر انقلاب اسلامي و خجسته ميلاد حضرت زينب ( س ) صعود زمستاني جمعي از كاركنان ، اساتيد و دانشجويان مركز آموزش عالي علمي كاربردي كاخك ، يادبود شهيد يحيي زاده و شهداي دانشجوي شهرستان گناباد برگزارشد .

 

kooh1

به گزارش صبح گناباد ، در اين مراسم كه جمعي از اساتيد ، دانشجويان و كاركنان مركز آموزش عالي كاخك  به همراه خانواده هايشان حضور داشتند ، شركت كنندگان راس ساعت 9 صبح از جبهه جنوب غربي ( روستاي ترنج پايين  ) حركت كوه پيمايي به سوي قله سياه كوه كاخك را آغاز و پس از چهار ساعت به اردوگاه اوليه باز گشته و به استراحت پرداختند .

 

اين در حالي بود كه برف زمستاني همه جا را سفيد پوش كرده و بارش ملايم برف ادامه داشت . درجه حرارت كوهستان نيز در حدود دو درجه سانتيگراد و مه غليظ ارتفاعات را پوشانده بود .

 

مقيمي كاخكي رييس مركز آموزش عالي علمي كاربردي كاخك با اشاره به ظرفيتهاي گردشگري متنوع شهرستان گناباد ( امامزاده سلطان محمد عابد كاخك ، كوهستانهاي مرتفع و زيباي بخش كاخك و كوير منحصر به فرد عمراني گناباد  ) هدف از اين حركت را افزايش نشاط اجتماعي و سلامي جسمي و رواني همكاران دانست و بر تداوم اين حركت به مناسبتهاي مختلف تاكيد كرد .

 

اين برنامه اما حاشيه هايي نيز داشت :

 

* عليرغم آنكه حدودا يك هفته قبل از انجام اين برنامه با كليه دانشگاهها و مراكز آموزش عالي شهرستان گناباد مكاتبه و كرارا با مراجعه حضوري و تلفني از اساتيد ، كاركنان و دانشجويان براي شركت در اين برنامه مفرح دعوت شده بود ، اما اين كوه پيمايي با استقبال بسيار سرد دانشگاههاي گناباد مواجه شد .

 

* امام جمعه بخشدار و شهردار كاخك نيز با حضور در جمع شركت كنندگان با آنان گفتگو و بر غناي اين حركت افزودند

 

 kooh2

 

* در پايان مراسم ، شركت كنندگان از اجراي موسيقي سنتي توسط گروه صباي كاخك بهره مند و با غذاي محلي ( توگي با شير ) كه در همان مكان تهيه شده بود پذيرايي شدند .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی