سرکنسول جمهوری اسلامی پاکستان در منطقه شرق ایران:
قنات های کشورهای مسیر جاده ابریشم تحت تاثیر قنات‌های ایرانی هستند

yavar abas

سرکنسول جمهوری اسلامی پاکستان در منطقه شرق ایران گفت: کشورهایی که در مسیر جاده ابریشم قرار دارند به نوعی در حوزه تمدنی ایران هستند و قنات های این کشورها نیز تحت تأثیر قنات ایرانی است.

 

یاور عباس در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه جشن ملی ثبت جهانی قنات قصبه گناباد با اشاره به اینکه در ایالت بلوچستان شبیه قنات‌های ایرانی به چشم می‌خورد، اظهار کرد: فرهنگ‌ها و تمدن کاریزی خیلی به هم شبیه هستند و در واقع در مناطقی واقع شده که تقریبا نیمه خشک بوده و باران فراوانی نمی‌بارد.

 

وی نوع زندگی کاریزی را شبیه به‌هم دانست و خاطرنشان کرد: تمامی 23 کشوری که مانند پاکستان این تمدن را دارند، از نظر فرهنگی بسیار شبیه به ایران هستند.

 

سرکنسول جمهوری اسلامی پاکستان در منطقه شرق ایران خاطرنشان کرد: جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی گناباد مقصد خوب گردشگری زوار و مسافران پاکستانی است.

 

یاور عباس همچنین ضمن تشکر از مهمان نوازی مردم گناباد عنوان کرد: نسبت به معرفی ظرفیت‌های گردشگری منطقه به‌ویژه امامزاده محمد عابد(ع) کاخک به شیعیان پاکستان که همه ساله تعداد زیادی از آنان از مسیر گناباد به زیارت امام رضا(ع) مشرف می‌شوند اقدام خواهم کرد.

 

به گزارش ایسنا، سرکنسول جمهوری اسلامی پاکستان در منطقه شرق ایران در حاشیه جشن ملی ثبت جهانی قنات قصبه گناباد و 10 قنات ایرانی دیگر به بخش کاخک عزیمت و ضمن زیارت مرقد مطهر امامزاده محمد عابد(ع) این شهر، از مجموعه گردشگری پارک آبشار کاخک و قلعه تاریخی زیبد نیز بازدید کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی