رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد مطرح کرد:
جشن ملی ثبت قنات قصبه گناباد فردا پنج شنبه برگزار می شود + جزئیات جشن

jashne ghanat

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: جشن ملی ثبت قنات قصبه گناباد و 10 قنات ایرانی دیگر در فهرست میراث جهانی یونسکو، فردا پنج شنبه 14 بهمن ماه با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون ریس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی در این شهرستان برگزار می‌شود.

 

علیرضا شناسایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان  این مطلب اظهار کرد: مسئولان و چهره‌های علمی کشوری و استانی دیگری نیز در این مراسم حضور خواهند داشت و با مراسم استقبال از میهمانان روز پنج شنبه ساعت 9:30 صبح در مرقد علامه بهلول گنابادی و شهدای گمنام شهرستان همراه است.

 

وی ادامه داد: مسئولان بعد از ادای احترام به ساحت شهدای گمنام و علامه بهلول گنابادی به سمت قنات قصبه گناباد عزیمت کرده و از یادبود ثبت جهانی قنات قصبه گناباد نیز رونمایی و در ادامه از روستای تاریخی ریاب بازدید خواهند نمود.

 

شناسایی تصریح کرد: مراسم جشن ملی ثبت قنات قصبه گناباد و 10 قنات ایرانی دیگر در فهرست میراث جهانی یونسکو در ساعت 14 روز پنجشنبه در پردیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار و در حاشیه این مراسم نیز نمایشگاه دستاوردها و صنایع ‌دستی گناباد همراه با مراسم آئینی، اجرای گود باستانی و کف ‌زنی برگزار می ‌شود.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد عنوان کرد: همچنین همزمان با برگزار این جشن، به منظور حمایت و حفاظت مردمی از قنوات نیز بزرگترین زنجیره مردمی دور میله چاه های قنات قصبه نیز با حضور 472 نفر تشکیل خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی