فرماندار گناباد اعلام کرد:
افتتاح و کلنگ‌ زنی 70 پروژه عمرانی در دهه فجر در گناباد

nabepoor1

فرماندار گناباد گفت: همزمان با دهه ‌فجر، 70 پروژه عمرانی در حوزه های مختلف خدماتی، بهداشتی، کشاورزی، مخابراتی، ورزشی و فرهنگی با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد تومان افتتاح و یا کلنگ ‌زنی می‌ شود.

 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدعلی نبی پور امروز دهم بهمن‌ماه در نشست خبری که به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور خبرنگاران در دفتر فرماندار گناباد برگزار شد، با بیان اینکه از این تعداد پروژه عمرانی 64 پروژه افتتاح و 6 پروژه کلنگ‌ زنی می ‌شود اظهار کرد: جهت این پروژه ها 114 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی، 9 میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی و 20 میلیارد تومان نیز توسط بخش خصوص سرمایه گذاری شده است.

 

وی ادامه داد: استکبارستیزی و استبدادستیزی ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی پر رنگ ‌تر شده و همه دولت ها و مردم به آن بالیده و در این مسیر حرکت نموده اند چراکه یکی از اصول نظام جمهوری ‌اسلامی و حرکت‌های مردمی همین مقوله است.

 

فرماندار گناباد با اشاره به اینکه جشن ‌های دهه فجر در راستای تبیین ارزش ‌های والای انقلاب ‌اسلامی برگزار می‌ گردد ، تصریح کرد: در طول ایام ‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی تعداد 251 برنامه شامل 51 برنامه شاخص و 200 برنامه جانبی در گناباد برگزار خواهد شد.

 

نبی پور افتتاح بیمارستان علامه بهلول گنابادی و مجتمع آموزشی شهید بهشتی را از مهم ‌ترین پروژه ‌هایی که در دهه فجر افتتاح می‌ شود دانست و خاطرنشان کرد: با برنامه‌ ریزی‌ صورت گرفته بیمارستان علامه بهلول گنابادی در صورت عدم بروز مشکل با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر بهداشت در 20 بهمن‌ ماه افتتاح می ‌شود و در صورت بروز مشکل تا پایان بهمن‌‌ماه به بهره‌‌برداری خواهد رسید.

 

وی برگزاری جشن ملی ثبت جهانی قنات قصبه گناباد و 10 قنات ایرانی دیگر را از جمله برنامه دهه فجر در گناباد عنوان و اضافه کرد: با توجه به اینکه تغییرات در زمان برگزاری جشن ملی ثبت‌ جهانی قنات قصبه سبب بروز توقعات در مردم و مشکلاتی برای برگزارکنندگان شد، لذا تصمیم به تسریع در برگزاری این جشن شد و جشن ملی ثبت جهانی قنات ‌های ایران با محوریت قنات قصبه گناباد روز 14 بهمن ‌ماه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کل کشور و سایر مسئولین ملی و استانی برگزار می‌شود.

 

پنج درصد آسفالت رایگان کشور جذب گناباد شد

 

فرماندار گناباد با بیان اینکه گازرسانی به 20 روستای شهرستان آغاز شده و در دهه فجر امسال نیز یک روستا افتتاح خواهد شد، خاطرنشان کرد: علت تأخیر در اجرای این پروژه، بحث تأمین لوله بوده که به دلیل اینکه در سطح کشور 5 هزار و 700 روستا در حال گازرسانی می باشد این پروژه نیز با تأخیر به انجام می رسد.نبی پور یکی از خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید را بحث آسفالت رایگان دانست و تأکید کرد: پنج درصد آسفالت رایگان کشور در تابستان امسال جذب گناباد شده و در کنار آن 30 کیلومتر شبکه آبرسانی روستائی نیز نوسازی شده است.

 

این مسئول ادامه داد: در بحث رونق اقتصادی ، دولت یاززدهم به این نتیجه رسید که به جای تسهیلات خرد و خانگی به کارآفرینان تسهیلات پرداخت کند و آنها را ملزم به اشتغال پایدار نمود که تاکنون در این خصوص مبلغ 14 میلیارد تومان جذب شهرستان گناباد شده است.

 

وی تصریح کرد: با جذب تسهیلات به کارخانه کاشی هستی ، 30 میلیارد تومان هم به این آمار اضافه شده که در این راستا شهرستان گناباد رتبه اول را در جذب تسهیلات رونق اقتصادی از آن خود خواهد کرد و همچنین تعداد یک هزار و 400 نفر اشتغال در این شهرستان ایجاد خواهد شد.

 

فرماندار گناباد بیان کرد: به دلیل بالا بودن نزخ این تسهیلات ، بعضی از واحدهای صنعتی از دریافت آن انصراف داده که دولت نیز موافقت نمود 6 درصد سود تسهیلات را پرداخت نماید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی