بانک جامع اطلاعات شهرستان گناباد راه اندازی شد

gonabadnet.ir

یک مدرس دانشکده سما گناباد از راه اندازی اولین بانک جامع اطلاعات این شهرستان خبر داد.

 

ایمان محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در این باره اظهار کرد: به خاطر علاقه به زادگاه و همشهريان بر آن شدم تا منبعي ويژه از اطلاعات گناباد را جمع آوري و تدوين کنم تا به عنوان مرجع مورد استفاده همگان قرار بگيرد که با توجه به تخصص شخصی و فراگير بودن فناوري رايانه اي، راه اندازي سايت را مناسب تر ديدم.

 

وی ادامه داد: با توجه به اهميت تاريخ در زندگي انسان‌ها و لزوم آشنايي با آداب و رسوم پيشينيان و همچنين شناخت منابع موجود در راستاي زندگي بهتر و با توجه به ثبت جهاني قنات قصبه و وجود جاذبه هاي مذهبي و تفريحي و تاريخي کم نظيري که در گناباد است، همچنين نظر ويژه مسئولين و مردم شهرستان براي جذب گردشگر که اين امر به لحاظ اقتصادي و کارافريني مي‌تواند باعث رونق در شهرستان شود، لزوم فعالیت بیشتر در فضای مجازی برای معرفی این شهرستان احساس می‌شود.

 

این کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار تصریح کرد: در اين راستا سعي شده هر مطلبي نظیر تفريحگاه ، هتل و مهمانسرا، سينما، مسجد و حسينيه، بيمارستان، درمانگاه، خانه بهداشت، کتابخانه، مکان‌هاي ديدني و تاريخي، مشاهير، صنايع دستي و بسياري موارد ديگر که به نوعي به گناباد مرتبط است در اين بانک اطلاعات گنجانده شود.

 

محمدی خاطرنشان کرد: تا به اینجا کار پيشرفت خوبي داشته ايم اما در جهت پيشرفت اين ايده نيازمند ياري مسئولين و همه همشهريان هستيم.

 

وی اضافه کرد: طبق آيه شريفه 11 سوره مبارکه رعد که خداوند ميفرمايد: «إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَومٍ حَتّى يُغَيِّروا ما بِأَنفُسِهِم»، در زمان و شرايطي که هر لحظه شاهد پيشرفت علم و تکنولوژي هستيم، نمي توان لحظه اي از حرکت باز ايستاد، بلکه بايد همه امکانات را در اختيار گرفت و با هم فکري همه افراد بهترين استفاده از اين ابزار را بنماييم.

 

این مدرس دانشگاه افزود: حال که وضعيت جامعه با توجه به شرايط موجود باعث شده تا شغل ها و کارهاي موجود يا اشباع شده اند، يا ديگر قادر به ادامه نيستند و يا حتی توان رفع نيازهاي افراد را ندارند، بايد با الگوبرداري از روش هاي نو و مهمتر از آن با فکر و انديشه اي باز به‌دنبال ايجاد فرصت هاي شغلي جديد باشيم.

 

وی تأکید کرد: شهرستان گناباد با توجه به اینکه ظرفیت ها و قابلیت های آن، بستري مناسب براي ايجاد و انجام فعاليت هاي جديد است و اين امر تنها با همدلي همه  افراد و اقدام و عمل متناسب محقق می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی