معاون فرماندار گناباد:
بقعه امامزاده محمد عابد(ع) کاخک برای معلولان مناسب نیست

kakhk

معاون فرماندار گناباد از عدم اجرای مناسب سازی ویژه معلولان و سالمندان در بقعه امامزاده سلطان محمد عابد (ع) کاخک انتقاد کرد.

 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمودصادقی در جلسه کمیته مناسب سازی محیط که امروز، 6 بهمن ماه در محل سالن کنفرانس شهرداری گناباد برگزار شد، در این خصوص اظهار کرد: هیئت امنای این امامزاده واجب التعظیم و همچنین اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان به عنوان متولی جهت ایجاد یک رمپ ویژه عبور و مرور معلولان و سالمندان و همچنین ایجاد سرویس بهداشتی مناسب جهت این افراد کوتاهی می کند؛ آن هم در صورتی که هزینه زیادی برای این کار لازم نیست.

 

وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی محدود است، افزود: کمک های مردمی که به امامزاده واریز می شود را می توان جهت خود مردم هزینه کرد و این کار در راستای اهداف امامزاده نیز هست.معاون فرماندار گناباد اظهار کرد: امامزاده محمدعابد(ع) شهر کاخک چهارمین امامزاده در کشور بوده که مقصد زوار زیادی از شهرهای دیگر می باشد و می توان با در نظر گرفتن یک هزینه، محیط آن را برای همه اقشارمردم من جمله معلولین و سالمندان مناسب سازی کرد.

 

صادقی با بیان اینکه ما از انتظاراتی که این معلولان و سالمندان که جزء اقشار مردم هستند و از حقوق شهروندی برخوردارند کوتاه نمی آییم، بیان کرد: چرا که یکی از انتظاراتی که این عزیزان دارند نیز همین است.

 

وی با اشاره به اینکه بهزیستی زبان گویای معلولان بوده و انتظارات آنان را مطالبه می کند، خاطرنشان کرد: این حق سالمندان و معلولان است تا بتوانند همانند سایرین به راحتی از پارک ها، عابربانک ها، مساجد و سایر اماکن استفاده کنند.

 

وی تصریح کرد: وقتی انسان در جمع معلولان قرارمی گیرد بیشتر به نعمت سلامتی که دارد پی می برد و خداوند به ما نعمت سلامتی را عنایت کرده و بایستی قدرش را دانست و در جهت حمایت از معلولان و برداشتن موانع سرراه آنان اقدام کرد.

 

معاون فرماندار گناباد خطاب به شهرداری های گناباد، کاخک و بیدخت نیز گفت: اگر هر ماه یکی از نقاط شهر مناسب سازی می شد رضایتمندی در معلولان بوجود می آمد اما با عنایت به محدودیت های مالی انتظار حل همه این مسائل در عرض یک ماه نداشته ولی باید با اولویت نقاط پرتردد را مناسب سازی نمود.

 

صادقی تأکید کرد: بعضی از اماکن از قبل ساخته شده و بایستی تا جایی که امکان داشته این مناسب سازی انجام شود اما باید جهت مراکزی مثل مراکز بهداشتی و درمانی و تجاری در گناباد، حتما بحت مناسب سازی انجام پذیرد.

 

رئیس اداره بهزیستی گناباد:

وضعیت مناسب سازی در گناباد مطلوب نیست

 

در ادامه، رئیس اداره بهزیستی شهرستان گناباد نیز در این جلسه با اشاره به کمبودهای اعتباری گفت: با همین حداقل های اعتباری نیز میتوان کاری کرد که همه اقشار جامعه از آن بهره مند شوند.

 

مجتبی حسین نژاد افزود: این حق معلولان است کهمثل سایر افراد جامعه از تمام امکانات و ظرفیت های جامعه استفاده کنند و اینها نیز همانند سایر شهروندان از حقوق شهروندی برخوردار هستند و بایستی همه مسئولان دست بهدست هم دهند تا معلولان و سالمندان از همه امکانات برخوردار گردند.

 

وی ادامه داد: طبق ماده 3 قانون جامع حمایت ازمعلولان بایستی تمام اماکن عمومی، ادارات و غیره جهت استفاده معلولان مناسب سازی شود.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان گناباد با بیان اینکه متاسفانه وضعیت مناسب سازی در این شهرستان مطلوب نیست، تصریح کرد: این مناسب سازی اگر صورت بگیرد باعث فراهم کردن دسترسی همه جانبه برای معلولان شده و موجبات عدم وابستگی را فراهم نموده و همچنین استقلال یک فرد معلول را در پی خواهد داشت.

نظرات   

 
+2 # امیر رضا 1395-11-10 06:07
مثل اینکه این بنده خدا اصلا امامزاده نیومده و ورودی مخصوص رو کنار پله ها برا معلولین ندیده!! در ضمن ورودی اصلی از پشت امامزاده است سمت شرقی بارگاه که هیچ مشکلی برای ورود معلولین نداره و به راحتی میتونن با ماشین تا کنار صحن بیان !!! دو سرویس بهداشتی هم در امامزاده موجوده که فک نمیکنم سایر سرویسهای بهداشتی شهرستان حتی فرمانداری ازش بهتر باشه... آقا برو مشکلات اصلی رو حل کن دستشویی امامزاده هم شد مشکل که گیر بدی بهش?! :)
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی