رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد خبر داد
پانزدهمین جشنواره علوم و هنرهای قرآنی در گناباد برگزار می ‌شود

mahdaviرئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد گفت: پانزدهمین جشنواره علوم و هنرهای قرآنی شهرستان گناباد در بهمن ‌ماه سال جاری برگزار می‌ شود.

 

حمیدرضا مهدوی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان این مطلب اظهار کرد: این جشنواره با هدف ترویج علوم و هنرهای قرآنی و خلق آثار فاخر در حوزه قرآن و عترت برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره باعث تحرک و سوق دادن هنرمندان به خلق آثار قرآنی می‌شود، خاطرنشان کرد: مایل هستیم که پیام های قرانی در قالب هنرهای مختلف به جامعه عرضه شود چرا که بدون شک آثار هنری مورد اقبال عموم مردم واقع شده و تأثیرپذیری بیشتری بر مخاطب دارد.

 

مهدوی‌مقدم با اشاره به تفاوت جشنواره امسال نسبت به دوره گذشته، تصریح کرد: جشنواره علوم و هنرهای قرآنی شهرستان گناباد برای اولین ‌بار در سه مقطع دانش ‌آموزی، دانشجویی و آزاد برگزار می‌ شود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد عنوان کرد: با توجه به نزدیک بودن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در اواخر بهمن‌ ماه، برنامه‌ های امسال دهه مبارک فجر در این شهرستان رنگ و بوی قرآنی خواهد داشت.

 

وی افزود: علاقه ‌مندان می ‌توانند آثار خود را در محورهای شعر، داستان، نقاشی، طراحی، نگارگری و خوشنویسی تا بیستم بهمن‌ماه به واحد قرآنی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناباد تحویل دهند.

 

دبیر جشنواره علوم و هنرهای قرآنی همچنین گفت: در دهه اول اسفندماه، نمایشگاهی از آثار هنرهای تجسمی شرکت کنندگان برگزار و به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی