کارگردان فیلم:
"منطقه ایکس" نگاهی نمادین به مسئله حقوق اجتماعی انسان دارد

esmaeele

کارگردان "منطقه ایکس" با بیان اینکه این فیلم نگاهی نمادین به مسئله حقوق اجتماعی انسان دارد، گفت: در این فیلم کوتاه، اطراف منطقه‌ای حصار کشیده می‌شود تا جلوی انتقال افکار و اندیشه‌ها گرفته شود غافل از اینکه انتقال اندیشه‌های ناب انسانی در حصار نمی گنجد.

 

علی اکبر اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص فیلم کوتاه خود که توانست از شهرستان گناباد به بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم "پنج قاره"  در کشور ونزوئلا، راه پیدا کند، اظهار کرد: حدود سه ماه روی طرح فیلم نامه این اثر کار شد و در مدت یک ماه نیز تصویربرداری، صداگذاری و تدوین آن به طول انجامید.

 

وی با بیان اینکه کادر این فیلم کاملا ثابت بوده و هیچ برشی نخورده است، ادامه داد: تصویربرداری این فیلم کوتاه نیز در شهرستان تربت حیدریه صورت گرفت.

 

اسماعیلی در خصوص عوامل تولید این فیلم کوتاه خاطرنشان کرد: فیلم نامه منطقه ایکس توسط محمد برادران نوشته و توسط امیر صباغیان تصویربرداری شده، همچنین صدابرداری این اثر توسط بهزاد برادران به انجام رسیده است که مدیر تولید عباس حیدری و علی اصولی بازیگر این فیلم کوتاه را برعهده داشتند.

 

این کارگردان گنابادی با بیان اینکه جشنواره فیلم و عکس "پنج قاره" بهمن ماه سال جاری در کشور ونزوئلا برگزار می شود، عنوان کرد: این اثر در شهریور ماه سال جاری نیز از بین 1600 فیلم، به عنوان یکی از 45 فیلم برتر در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم "هنر بدون توقف" در کشور آرژانتین پذیرفته شده بود.

 

اسماعیلی خاطرنشان کرد: دوره فیلم سازی را در سال 75 در انجمن سینمای جوان گناباد گذرانده‌ام، هم اکنون نیز به عنوان مدرس رشته‌های کارگردانی و تصویربرداری در این انجمن مشغول به کار هستم.

 

وی اظهار کرد: تاکنون پنج فیلم کوتاه تولید کرده‌ام، اولین فیلم با عنوان "سرباز" در سال 75 توانست در جشنواره دانشجویی حائز مقام شود و هم اکنون نیز مشغول تولید فیلمی دیگر با عنوان "قرمز" هستم که مراحل تصویربرداری را طی می کند.

 

این کارگردان گنابادی اضافه کرد: دیگر ساخته من نیز که فیلمی مستند با عنوان "شهربانو"، سرگذشت پیرزن روستایی از بخش کاخک گناباد است که به تنهایی زندگی می‌کند، این اثر به نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم تهران راه پیدا کرد و توانست عنوان بهترین فیلم با موضوع روستا را از آن خود کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی