جلسه هم اندیشی در خصوص وضعیت بیمارستان 22 بهمن برگزار شد + گزارش تصویری

ham andishi 22 bahman 1

شب گذشته جلسه هم اندیشی در خصوص وضعیت بیمارستان 22 بهمن با حضور مردم و مسئولین در محل مسجد ابوالفضل (ع) صددستگاه برگزار شد.


به گزارش صبح گناباد، در ابتدای این جلسه یکی از ساکنین محل به نمایندگی از مردم با بیان اینکه دغدغه همه ما توسعه شهرستان می باشد ، گفت: توسعه به معنای حفظ وضعیت موجود و اضافه کردن یک داشته است.


محمد عطاردی افزود: تغییر مالکیت زمین بیمارستان را به هیچ وجه نمی پذیریم و این ملک متعلق به همه مردم و در اجاره دانشگاه علوم پزشکی می باشد.


وی در خصوص تغییر کاربری بیمارستان نیز گفت: اگر کسی به فکر خود اجازه دهد که کاربری یک بیمارستان درمانی را تغییر دهد سخت در اشتباه است و این مطالبه عمومی مردم نیز هست.


این ساکن کوی شرقی اضافه کرد: بخشی از قسمت های بیمارستان 22 بهمن مثل سی تی اسکن را نیز نمی دهیم و هیچ وزارتخانه ای تصمیم گیرنده نیست و مجری تصمیمی است که در مجلس شورای اسلامی گرفته می شود.


عطاردی بیان کرد: این افتخار ماست که در نظام جمهوری اسلامی در حضور مسئولین دغدغه هایمان را مطرح می کنیم و ما مطالبه گری منطقه ای داریم و همه مردم نیز مخالف این هستند که دو بیمارستان را یکی کنند و بایستی هر دو بیمارستان 22 بهمن و 15 خرداد نیز در کنار بیمارستان علامه بهلول فعال باشد.


بحث فروش ، تغییر کاربری و غیره کلا صحت ندارد


معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز گفت: بحث فروش ، تغییر کاربری و غیره کلا صحت ندارد و در شبکه های اجتماعی مطرح شده و هیچ پایه و اساسی ندارد.


دکتر مرتضی تجددی افزود: ما نمی توانیم یک سانتیمتر از بیمارستان 22 بهمن را که وقف شده را به کسی واگذار کنیم و به هیچ وجه تغییر کاربری نیز صورت نخواهد گرفت.


وی خاطرنشان کرد: هر دولتی که سر کار می آید ما به عنوان کارگذار ، تابع دستورالعمل آن دولت هستیم .


وی تصریح کرد: بیش از 40 سال از عمر بیمارستان های 22 بهمن و 15 خرداد می گذرد و زیرساخت آن واقعا مشکل دارد و ما مجبور بودیم که در مکان دیگری بیمارستانی را تأسیس کرده و نمی شود که یک بیمارستان را تخریب کنیم و از نو بسازیم زیرا بیش از 10 سال ساخت یک بیمارستان طول می کشد.


معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گناباد تأکید کرد: در دو بیمارستان 22 بهمن و 15 خرداد جدود 150 تخت بیمارستانی داریم ولی ضریب اشغال تخت های بیمارستانی این دو بیمارستان به 70 درصد نمی رسد.


تجددی بیان کرد: پروانه فعالیت بیمارستان علامه بهلول منوط به ابطال پروانه فعالیت بیمارستان های 22 بهمن و 15 خرداد صادر می گردد و اینکه بیمارستان علامه بهلول چیزی از بیمارستان رضوی کم نداشته و حتی اکثر تجهیزات این بیمارستان نیز نو و جدید می باشد.


وی با بیان اینکه برای بیمارستان های 22 بهمن و 15 خرداد برنامه های دیگری داریم ، تأکید کرد: پلی کلینیک های جراحی محدود و سرپایی و کلینیک های طب کار ، طب سنتی ، ام ام تی و چند طرح دیگر را برای این دو بیمارستان در حال پیگیری داریم.


معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در خصوص امکانات بیمارستان علامه بهلول نیز گفت: در بیمارستان علامه بهلول تعداد پنج اتاق خصوصی زایمان طبیعی داریم و این بیمارستان جزء اولین بیمارستان های دولتی در طح کشور بوده که امکان در آن در نظر گرفته شده است.


ما باید به دنبال ارائه بهترین خدمات به مردم باشیم


در ادامه فرماندار گناباد نیز گفت: مطالبی که در شبکه های اجتماعی که در توهماتی بیش نبوده ولی یک نگرانی هایی برای مردم بوجود آورده است.


دکتر محمدعلی نبی پور افزود: یکی از نکات مهم در بحث توسعه ، توسعه همگون و متعادل و پایدار است؛ شاید یکی از دغدغه های مردم گناباد نیز همین ناهمگونی توسعه شهرستان باشد و خود این موضوع باعث تفرق و توسعه ناهمگون در شهرستان شده است.


وی ادامه داد: ما در برخی از مناطق تمرکز و اشباع امکانات را داریم و در بعضی از مناطق نیز از امکانات کمی برخوردار بوده و این دلیل سوء مدیریت می باشد و باعث می شود که مردم به حرف مسئولین بدبینانه برخورد کنند.


وی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم به واسطه طرح تحول نظام سلامت ، سیستم هتلینگ را اجرا نموده و به ظاهر بیمارستان های 22 بهمن و 15 خرداد رسید ولی بیمارستان علامه بهلول بیمارستانی با آخرین تجهیزات به روز که در حدود 25 میلیارد تومان است و تجهیزات پزشکی دو بیمارستان دیگر به هیچ وجه جابجا نخواهد شد.


فرماندار گناباد تصریح کرد: به نظر بنده بحث واگذاری بیمارستان 22 بهمن به تأمین اجتماعی بهترین پیشنهاد بوده و اگر درمانگاه تأمین اجتماعی به این مکان انتقال یابد به پلی کلینیک ارتقاء خواهد یافت.


نبی پور تأکید کرد: همه این اقدامات جهت افزایش مطلوب تر خدمات بهداشتی درمانی در شهرستان انجام شده و درخواست بنده از شما مردم مطالبه گری در این مورد از دانشگاه علوم پزشکی می باشد.

 

ham andishi 22 bahman 2

 

porhashemi 3

 

dr.tajadodi  4

 

nabipoor 5

 

ham andishi 22 bahman 6

 

banaee 7

 

ham andishi 22 bahman 8

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی