استاندار خراسان رضوی:
اقتصادی مقاومتی تنها افتتاح چند پروژه نیست

ostandar kh 95 27

استاندار خراسان رضوی گفت: اقتصاد مقاومتی تنها افتتاح چند پروژه نیست، بلکه تقویت شعار «ما می‌توانیم» است.

 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان امروز 15 دی‌ماه در مراسم افتتاح چهار واحد صنعتی و معدنی و دفتر مرکزی صادرات کمرگ گناباد با بیان این مطلب اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی فرهنگ کار، استفاده از ظرفیت‌های بومی و نیز مزیت‌های صنعتی، کشاورزی و در این خصوص مدیران استانی بایستی نگاه ویژه‌ای به مفهوم اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت داشته باشند و یکی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید، رفع بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در بخش‌های صنعتی و معدنی است.

 

وی ادامه داد: با توجه به شعار امسال دولت باید تسهیلات ویژه‌ای برای کارفرمایان و یا کارخانجاتی که به دلیل نقدینگی و یا رکود تعطیل شده بودند در نظر گرفت که باعث گردد،  بسیاری از واحدهای تولیدی بتوانند دوباره روی پای خود بایستند.

 

استاندار خراسان‌رضوی با بیان اینکه واحدهایی که امروز در گناباد افتتاح گردید، ماحصل تسهیلاتی است که در بخش صنعت و صنعتگران پرداخت شده بود، عنوان کرد: افتتاح این دفتر می‌تواند باعث درآمدهای بالای ارزی برای تولیدکنندگان شده و اطمینان داریم این دفتر همانند دفتر گمرک نیشابور موفق عمل خواهد کرد .

 

رشیدیان با اشاره به اینکه با وجود 165 واحد تولیدی در این شهرستان از دیگر مزایایی است که ایجاد در دفتر گمرکات در گناباد را قانع می‌کند، گفت: در آینده نه چندان دور، دفتر گمرکات در شهرستان‌های تربت‌حیدریه و سبزوار نیز افتتاح خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: دفتر گمرکات با توجه به ظرفیت‌هایی که گناباد از لحاظ کاشت زعفران و همچنین برداشت پسته در مزارع خود دارد، این واقعیت مهمی در امر صادرات است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی