رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد:
تشک تاتامی مناسب برای رشته‌های رزمی نداریم/حوزه تربیت بدنی در شهرداری گناباد فعال شود

ali fazeliرئیس اداره ورزش و جوانان گناباد: متاسفانه در سبد هزینه خانوار شهروندان گنابادی جایی برای ورزش نیست و دوست دارند تمام امکانات ورزشی به صورت رایگان در اختیارشان قرار گیرد.

 

به گزارش صبح گناباد، علی فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه با توجه به اینکه بیش از یک دهه است که همه فضاهای ورزشی خودگردان شده‌اند، تصریح کرد: متاسفانه در گناباد به علت کمبود درآمد، جهت پرداخت هزینه‌ها با مشکل مواجه هستیم و بایستی با فرهنگ‌سازی مطلوب مردم را راغب کرد که در ورزش نیز همانند سایر موارد هزینه ای خود، نه به عنوان درآمد بلکه به عنوان کمک به ورزش نباید کوتاهی کرد.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه چند روز قبل مصوبه‌ای در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و کسانی که در بحث ورزش کمکی انجام می‌دهند این کمک جزء مالیاتشان محسوب گردد و اگر اجرائی شود موجب تحول در ورزش خواهدشد.

 

تشک تاتامی مناسب برای رشته‌های رزمی نداریم

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد با بیان اینکه متأسفانه این اداره با فضای ورزشی و علاقه مندان به ورزش که داراست، فاقد یک تخته تشک تاتامی مناسب برای رشته های رزمی است، بیان کرد: برنامه‌ریزی مدنظر، تجهیز و نگهداری فضاهای ورزشی است که با رایزنی مسئولین شهرستان یک تخته تشک کشتی از سوی وزارت ورزش و جوانان به گناباد اختصاص یافت و این تنها تشک کشتی است که این اداره دارد.

 

چهار سالن ورزشی در گناباد فاقد کف‌پوش مناسب است

 

وی با اشاره به اینکه با توجه به کمبود اعتبارات پیگیر رفع مشکلات هستیم، اظهار کرد: یکی از مهمترین مشکلاتی که در سطح شهرستان گناباد به‌چشم می‌خورد، فرسودگی کف پوش سالن های ورزشی است.

 

فاضلی عنوان کرد: تعداد چهار سالن ورزشی در گناباد نیاز مبرمی به تعویض کف پوش دارد که به دلیل نصب و نگهداری نادرست و همچنین استفاده زیاد بایستی کف پوش این سالن ها عوض شود.


رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد تصریح کرد: تعویض کف پوش هر سالن حداقل 50 میلیون تومان هزینه دارد؛ لذا اداره کل ورزش و جوانان استان با توجه به کمبود اعتبارات براساس اولویت کف‌پوش تعداد چهار یا پنج سالن را در سال عوض می‌کند که یکی از سالن‌های گناباد که کف پوش به آن اختصاص یافت، سالن ورزشی روستای روشناوند است.

 

فاضلی با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی در گناباد نسبت به سایر شهرستان‌های استان بسیار خوب است، افزود: طبق آماری که توسط استانداری خراسان‌رضوی اعلام شده سرانه فضای ورزشی در شهرستان گناباد به ازای هر نفر نزدیک دو متر مربع است.

 

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرائی حداقل یک فضای ورزشی برای خودشان دارند و خود این باعث توسعه فرهنگ ورزشی می شود، بیان کرد: اما باید با هماهنگی این دستگاه‌ها بهتر و بیشتر از این فضای ورزش برای عموم مردم استفاده شود و در این صورت، بهره‌وری بهتری صورت می گیرد، به طور مثال امکانات و فضای ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد این قابلیت را دارد که اردوهای تیم ملی و یا مسابقات کشوری را میزبان شویم.

 

سالن ورزشی مختص بانوان نداریم

 

فاضلی افزود: در سطح گناباد سالن ورزشی مختص بانوان نداریم و پیگیر این هستیم که با کمک شهرداری، مجموعه ورزشی ملت را ویژه بانوان در نظر گرفته و بازسازی شود که برای این پروژه نیز طرح پروژه در نظر گرفته شده است.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد با بیان اینکه در گناباد پارک بانوان نیز نداریم و این مطالبه به حقی بود که از سوی بانوان نیز مطرح شده است، تأکید کرد: در عین حال، فضاهای موجود براساس نیاز بانوان در زمان‌‎های مناسب ویژه آنان در نظر گرفته شده که در رشته هایی مانند والیبال، ایروبیک، رزمی از جمله تکواندو و کاراته فعالیت می‌نمایند و مشکلی در این خصوص نیست.

 

وی گفت: رشته‌هی موجود در شهرستان گناباد، شامل رشته‌هایی مانند فوتبال، والیبال، کشتی و رشته های رزمی که با استقبال خوبی مواجه شده، اما بعضی از رشته نیز مانند بسکتبال به دلیل اینکه فضای مناسبی برای تمرین نداشته و تاکنون اقدام مفیدی نشده، غیرفعال بوده و جزء اولویت‌هاست که یکی از سالن های ورزشی را برای این رشته تجهیز کنیم.

 

فاضلی اظهار کرد: در بعضی از رشته‌های همگانی نیز مانند دوچرخه سواری، هیئت غیرفعال بوده که مصمم هستیم که هیئت دوچرخه سواری را در شهرستان گناباد فعال کنیم.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد خاطرنشان کرد: البته بعضی از رشته ها نیز به دلیل نبود متقاضی غیر فعال شده که آن هم نیاز به تبلیغات و فرهنگ‌سازی دارد؛ همچنین بعضی از رشته های جدید مانند تنیس خاکی نیز است که فعال شده و استقبال خوبی نیز از آن می‌شود.

 

وی همچنین گفت: در گناباد فارغ‌التحصیل رشته تربیت بدنی زیاد بوده، اما بیشتر آن‌ها به صورت عملی نمی‌توانند کار کنند، بر همین اساس، پیگیر برگزاری دوره‌های تئوری مربیگری هستیم تا پس آن ورزشکاران هر رشته بتوانند دوره‌های مربیگری خاص رشته مورد نظر خود را بگذرانند.

 

فاضلی اضافه کرد: در رشته‌های کشتی، رزمی، فوتبال و فوتسال ورزشکارانی در سطح استان و کشور داریم که دارای مقام نیز هستند.

 

حوزه تربیت بدنی در شهرداری گناباد فعال شود

 

فاضلی افزود: بایستی نگاه ویژه ای نسبت به گسترش ورزش همگانی در سطح شهرستان شود و یکی از دستگاه هایی که به این حوزه می‌تواند کمک شایان توجهی کند، شهرداری است.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد تصریح کرد: به دلیل اینکه شهرداری‌ها پتانسیل خیلی خوبی دارند و ما خواستار فعال‌سازی حوزه تربیت بدنی در شهرداری گناباد هستیم و همچنین اعضای شورای شهر نیز بودجه‌ای مختص فعالیت ورزشی تعریف کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی