فرماندار گناباد:
تغییر نام خیابان آیت الله غفاری به درخواست مردم و شورای شهر است

nabipoor4

فرماندار گناباد گفت: در خواست تغییر نام خیابان شهید آیت الله غفاری شهرستان به نام سابق آن، از طرف مردم و شورای شهر بوده است.

 

به گزارش صبح گناباد، محمدعلی نبی پور در خصوص تغییر نام خیابان آیت الله غفاری به نام شریعت، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: در تابستان گذشته مجتمع تجاری شریعت از معتمدین و بازاریان دعوت کرده بود تا از میزان پیشرفت کاری این مجتمع بازدید کنند و در این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر گناباد بحث تغییر نام خیابان الله غفاری را به نام گذشته اش مطرح کرد و عنوان کرد که از طرف مردم چنین در خواستی مطرح شده است.

 

وی ادامه داد: حاج آقا تقوی که از مدرسان حوزه علمیه شهرستان هستند نیز از تغییر این نام دفاع کردند و گفتند این امر امکان پذیر است و اشکالی هم به وجود نخواهد آمد.

 

نبی پور اضافه کرد: بدلیل اینکه از جریان امر اطلاعی نداشتم جویای جزییات موضوع شدم که مشخص شد موضوع تغییر نام از سمت شورای سوم مطرح بوده و به تصویب رسیده و به فرمانداری برای مصوب شدن در شورای نام گذاری شهرستان ارسال شده است.

 

فرماندار گناباد افزود: من سوابق موضوع  را بررسی کردم و در جلسه ی شورای نام گذاری همراه با در خواست های دیگر که از حوزه های دیگر مطرح شده بود مصوب شد.

 

نبی پور با بیان اینکه دو نماینده از شورای فرهنگ عمومی نیز نیز جلسه مورد اشاره شرکت داشتند خاطرنشان کرد: در همان زمان اقای پاکدامن نماینده اقای شریعت در گناباد علاقه اقای علی شریعت در رابطه با انجام یک کار خیر در گناباد را اعلام کرد و من گفتم که اگر در خصوص پارک بانوان در محل استادیوم شریعت کاری صورت بگیرد خوب است.

 

وی همچنین گفت: با این وجود از طرف اقای شریعت هیچ در خواستی مبنی بر تغییر نام به شرط کمکی صورت نگرفته است و برخی به نادرستی این دو موضوع را باهم مطرح می کنند.

 

وی اظهار کرد: با بسیاری از روحانیون شهرستان از جمله اقای ناشرالاسلام مدنی و حاج اقای سخنور نیز صحبت شده است و ایشان با تغییر نام این خیابان موافق بوده اند؛ همچنین با خانواده شهید آیت الله غفاری نیز صحبت شده و آنها نیز با این موضوع مخالفتی ندارند.

 

فرماندار گناباد در پاسخ خبرنگاری که در خصوص تجمع عده ای از مخالفین تغییر نام این خیابان در دفتر امام جمعه نیز گفت: امام جمعه شهرستان برای نزد همه ما احترام دارند و در مورد حساسیت عده ای از شهروندان نیز بنده خوشحال هستم که مردم نسبت به مسایل شهرشان عکس العمل نشان می دهند و این اتفاق بسیار خوبی است.

 

نبی پور ادامه داد: تنها عده ای این موضوع را با ارزش ها و راه شهدا پیوند می دهند و آن را در مقابل با ارزش های والای انقلاب قرار می دهند که صحیح نیست؛ بنده خودم به شدت مدافع ارزش ها هستم و کسانی که این مصوبه را تایید کرده اند همه مدافع انقلاب و ارزش های برخواسته از انقلاب اسلامی هستند.

 

وی بیان کرد: به همین دلیل قیدی در مصوبه اورده شده است که حتما در گناباد یکی از میادین و یا خیابان ها به نام آیت الله غفاری نام گذاری شود.

 

وی تصریح کرد: در گذشته نیز تغییر نام ها به سابق آن ها صورت گرفته است و حاج اقای مدنی گفتند من در کتابم به صراحت گفتم هر نامی که مستهجن نیست می تواند به نام سابق آن برگردد و بر همین منوال خیابان های سعدی و ناصر خسرو به وضع سابق خود برگشتند.

 

نبی پور اضافه کرد: به قول حاج اقای مدنی می توان نام آیت الله شریعت بر خیابان شهید غفاری گذاشت چون ایشان از علمای برجسته گناباد بوده اند.

نظرات   

 
-1 # خادم 1395-10-14 20:34
کدام مردم؟نکنه همین مردمی که اعتراض کردند وتعدادشان کم هم نبود؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 # الیاس 1395-10-15 18:01
اگر استناد به تأیید حجج اسلام تقوی و سخنور میکنید بسیاری از حجج اسلامی که مثل این دو عزیز مسئولیتی هم در شهرستان ندارند مخاللف این تصمیمند.

چرا نظر امام جمعه محترم را که مقام نمایندگی ولیه فقیه را دارند نمیپرسید؟؟؟ آقایان ارزشمدار!!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # جویمندی 1395-10-15 19:58
درجواب خادم: پنجاه شست نفربودند که البته کسانی که نیاکانشان مهاجرانی از تربت ویزدهستندکه درگناباد ساکن شده اند واصلا اصالت گنابادی ندارن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی