در صحن علنی مجلس صورت گرفت؛
انتقاد بنایی از بی‌توجهی دولت به تأمین اعتبار خسارت کشاورزان در اثر خشکسالی

banaee3عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از عدم تأمین اعتبار به خسارت دیدگان ناشی از خشکسالی در حوزه انتخابیه‌اش گفت: استمهال وام‌های کشاورزان و دامداران در شرایط فعلی ضروری است.

 

به گزارش صبح گناباد،حمید بنایی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته در صحن علنی مجلس،در تذکر شفاهی خود خطاب به ریاست جمهوری، وزارت جهاد کشاورزی و مدیریت بحران کشور گفت: عدم توجه به خشکسالی شهرستان‌های گناباد و بجستان و همچنین عدم تأمین اعتبار خسارت دیدگان خشکسالی مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده است.

 

وی با تأکید برضرورت حمایت از کشاورزان و دامداران افزود: استمهال وام کشاورزان و دامداران برای حمایت از تولید ضروری است.

 

بنایی همچنین در تذکری خطاب به وزیرکشور خواستار توجه به تقسیمات کشوری و تبدیل شدن برخی روستاهای حوزه انتخابیه‌اش به شهر شد.

 

این نماینده مردم درمجلس دهم از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به دلیل ثبت جهانی قنات‌های گناباد قدردانی کرد و افزود:بایدحوزه گردشگری دراین شهرستان مورد توجه قرار گرفته و رونق گیرد.

 

بنایی درتذکر دیگر خود خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت:تاکنون مطالبات فرهنگیان و پاداش پایان خدمت آنها هنوز پرداخت نشده است که وزیر آموزش و پرورش باید نسبت به این مهم توجه کند.

 

وی از وزیرراه و شهرسازی درخواست کرد تا نسبت به اجرایی شدن راه‌آهن گناباد به زاهدان اقدامات لازم را بعمل آورد.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تذکر پایانی خود خطاب به وزیر نیرو گفت: بحران آب شرب گناباد و بجستان جدی است و لازم است تمهیدات کافی صورت گیرد.

 

خبرگزاری خانه ملت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی