حمید بنایی مطرح کرد:
سود تسهیلات مسکن در عمل بیش از ۱۸ درصد منظور می شود

banaee3

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ارایه تسهیلات گران به مردم در بخش مسکن، گفت: با سود بالای تسهیلات مسکن کسی خانه دار نمی شود.


به گزارش صبح گناباد، حمید بنایی در گفت وگو با خبرنگار ما با تاکید بر اینکه نرخ بالای سود تسهیلات مسکن در حال حاضر علت بی انگیزه شدن مردم برای دریافت وام است، افزود: دولت برای تسهیل شرایط خانه دار شدن مردم باید ارایه تسهیلات ارزان قیمت را در دستور کار خود قرار دهد.


بانک ها باید از محل بازپرداخت تسهیلات، روند وام دهی به مردم را تسریع کنند


وی با بیان اینکه بانک ها باید از محل بازپرداخت تسهیلات داده شده روند وام دهی به مردم را تسریع کنند،تصریح کرد:درحال حاضر هرچند برخی مسئولان مدعی بهبود شرایط خانه دار شدن مردم از مسیر تسهیلات دهی هستند؛اما باید بدانیم تسهیلات 18 درصدی که درعمل با سود بیشتری هم محاسبه می شود با جیب اقشار متوسط و ضعیف جامعه همخوانی ندارد.


بنایی با اشاره به تاکید کمیسیون عمران مجلس درخصوص تسهیل شرایط خانه دار شدن مردم، افزود: در حال حاضر سپرده گذاری برای اخذ وام مسکن به مدت یک سال همان سود بالای 20 درصد برای تسهیلات را رقم خواهد زد.


وی ادامه داد: دولت باید برنامه مشخصی برای خانه دارکردن مردم ارایه کند تا اقشارمتوسط و ضعیف جامعه دیگر دغدغه تامین سرپناه را نداشته باشند.


عضوکمیسیون عمران مجلس از تلاش کمیسیون متبوعش برای رایزنی با مسئولان وزارت راه و شهرسازی و همچنین بانک مسکن برای تسهیل شرایط خانه دار شدن مردم خبرداد.


خبرگزاری خانه ملت

نظرات   

 
0 # قطع درختان تامين اجت 1395-10-04 05:01
را از قطع تعداد زيادي از درختان در درمانگاه تامين اجتماعي گناباد در آخر آذر 95 گزارش تهيه نمي كنيد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # علیرضا ودیعی 1395-10-05 09:17
با سلام حرف حساب جواب نداردبعنوان مثال من 20 م از بانک مسکن وام گرفتم دوسال هم شده قسط پرداخت میکنم هنوز هم 42 میلیون ان باقی مانده است.حالا حسابداران سود انرا حساب کنند. ضمنا 3 ملیون هم اوراق از بانک محترم برای استفاده از وام حاتمی شان خریده ام.حساب کنید سر بکجا میبرد.وام نگر ره بکجا میبرد
تا تا ته یک چاه تورا میبرد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی